Piękno na metry – plisy okienne do zadań specjalnych!

00:01, 28.05.2022 | .

Plisy na oknach to jedno z ciekawszych i coraz bardziej popularnych rozwiązań aranżacyjnych. Pasują do salonu, sypialni, doskonale sprawdzają się w kuchniach, a nawet łazienkach.

Dla producentów osłon okiennych kwestia zapewnienia klientom jak największej bazy dostępnych materiałów jest priorytetem. Kolekcje tkanin są stale powiększane, a niektóre z nich mają prawie pół tysiąca rodzajów różnych tkanin. Jest w czym wybierać!

Cień ma znaczenie

Czy wiesz, że każdy kolor ma trzy elementy – odcień, nasycenie i luminancję?

Oto czym są nadać charakter i znaczenie każdemu kolorowi. Wybierając kolor, w naszej wyobraźni powstaje określony odcień, który wywołuje w nas określony nastrój, który planujemy odtworzyć we wnętrzach naszych domów. Delikatnie „złamanych” odcieni bazowych jest dużo przyjemniejszy dla ludzkiego oka.

– Odcienie mają wpływ na to, jak naprawdę postrzegamy dany produkt – wyjaśnia Agnieszka Gołębiewska, ekspert ANWIS. Każdy kolor, wzór i tekstura niosą ze sobą określone wibracje. Oferując naszym Klientom bogatą bazę możliwości, mamy pewność, że zawsze znajdą coś dla siebie, a wybrana tkanina będzie inspiracją do dalszych wyborów, jeśli chodzi o aranżację danego wnętrza. – dodaje.

Harmonijne ułożenie tkanin, dostępnych w najmodniejszych wzorach i kolorach, może być źródłem nieśmiertelnej inspiracji. Dostępne obecnie żaluzje to nie tylko skuteczna ochrona przed promieniami słonecznymi, ale także niezwykle ważny component wnętrza, który pozwala odpowiednio rozmieścić akcenty i podkreślić poszczególne elementy wystroju.

Ile odcieni ma kolory ziemi?

W ofercie ANWIS są żaluzje plisowane klasyczne oraz te o strukturze „plastra miodu” w setkach kolorów, faktur i wzorów. Dziesiątki odcieni bieli, szarości, brązu i beżu, które dodatkowo można dowolnie łączyć. Spełnią oczekiwania miłośników klasycznych i minimalistycznych wnętrz.

Z kolei równie bogata oferta tkanin w soczystych i żywych, a także pastelowych kolorach zaspokoi potrzeby miłośników nowoczesnego eklektyzmu i kreatywnej ekspresji. Dodatkowo żaluzje plisowane pozwalają na zastosowanie dwóch zupełnie różnych tkanin w ramach jednego systemu okiennego. Dodatkowo każdy z nich może być sterowany niezależnie od drugiego, co daje: nieskończenie wiele rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych.

– Wybierając rolety plisowane mamy do wyboru tkaniny o różnym procencie odbicia, pochłaniania i przepuszczania światła, a także różnym stopniu przezroczystości i gramatury – wyjaśnia ekspert ANWIS. – Rozpoznając potrzeby i preferencje naszych klientów stworzyliśmy również solidną bazę tkanin wzorzystych, których design jest zgodny z obowiązującymi trendami.

Marka inspiruje nie tylko funkcjonalnością samego produktu, ale także walorami estetycznymi.

Rolety plisowane z pomysłem

Rolety plisowane pozwalają ozdobić nie tylko standardowe okna o różnych rozmiarach, ale także okna o nietypowych kształtach i nietypowej aranżacji.

Konstrukcja plis pozwala skutecznie zakryć wszystkie rodzaje okien, niezależnie od ich kąta w stosunku do poziomu. Ponadto plisy pozwalają na zasłonięcie okien na dowolnej ich części – od dołu lub od góry.

Właściwie dobrane materiał pozwala swobodnie regulować ilość światła słonecznego wpadającego z zewnątrz. Tkaniny zaciemniające nie przepuszczają światła, dlatego doskonale sprawdzają się w sypialniach, pokojach dziecięcych i innych miejscach, w których chcemy stworzyć przyjemną strefę relaksu w ciągu dnia.

Dodatkowo tego typu rolety skutecznie chronią przed przegrzaniem przestrzeń okienna, zapewniająca jeszcze większy komfort w danym wnętrzu.

Plisy do zadań specjalnych

Wysokiej jakości tkaniny ANWIS gwarantuje długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie rolet. Nawet po wielu latach użytkowania i czyszczenia plisy zachowują swój pierwotny kształt. Nie odkształcają się pod wpływem intensywnego nasłonecznienia, a także zachowują pełnię kolorów. Ponadto produkty sterowane sznurkiem, zgodnie z wszelkimi normami bezpieczeństwa, zapewniają pełną ochronę przed ewentualnym zaplątaniem.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii niektóre materiały użyte do produkcji plis posiadają również dodatkowe właściwości.

Żaluzje, których tkanina wykonana jest z dwóch warstw materiału o przekroju tzw. „plastra miodu”.

Takie rozwiązanie sprawia, że ​​powietrze gromadzące się w specjalnych kanałach, skutecznie chroni przed przegrzaniem. Warto zwrócić uwagę na atesty tkanin, które w zależności od potrzeb mogą być np. odporne na wilgoć lub trudnopalne.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.