Pierwszy letni sparing po Rakowie, ale trener Marek Papszun ma drawback

Pierwszy letni sparing za zawodnikami z Rakowa. Na boisku w Ostródzie jedenastka z Jasnej Góry pokonała Lechię Gdańsk 2:1. Mecz był rozgrywany nietypowo, przez cztery kwadranse po 30 minut każda. Gole dla częstochowian strzelili z rzutu karnego Walerian Gwilia i Ivi Lopez.

– Cieszę się przede wszystkim, że nie było poważnych problemów zdrowotnych, ponieważ za zawodnikami jest dużo treningu, o to martwiłem się najbardziej. W tym celu chcieliśmy przećwiczyć inną organizację gry. Udało nam się to zrobić, dlatego ten sparing traktujemy pozytywnie – Komentował po meczu w rozmowie z klubowymi mediami trener.

Sytuacja kadrowa martwi trenera Papieża. Ranni, nadal są z poprzednich gier, są Andrzej Niewulis oraz Marcin Cebula. Kolejny środkowy obrońca wrócił z meczów reprezentacji z kontuzją Tomasz Petraszek. Z kolei ze względu na dużą ilość meczów w reprezentacji dostaliśmy przerwę Vladislavsovi Gutkovskisovi. On też nie jest w pełni zdrowy Wiktora Długosza.

Straty mogą być wkrótce jeszcze większe, bo nie wiadomo, jaki będzie switch dwóch liderów wicemistrza Polski z poprzedniego sezonu, czyli najlepszego bramkarza w lidze Vladana Kovacevica i najlepszego zawodnika Ekstraklasy i najlepszy strzelec Ivi Lopez. Ten pierwszy jest interesujący dla Scottish Rangers. Lopez nie może narzekać na brak ofert. Na razie, na szczęście dla Rakowa, trenują i grają dla klubu z Częstochowy, z którym mają ważne kontrakty.

Wicemistrz Polski zyskał latem dwóch zawodników, greckiego obrońcę Stratosa Svarnasa i napastnika Fabiana Piaseckiego. Oboje zagrali w zwycięskim sparingu z Lechią. Obaj prawdopodobnie zagrają w niedzielnym meczu z Chojniczanką. Zresztą przed drużyną trenera Papszuna dużo grało, bo 9 lipca planowany jest mecz o Superpuchar Polski z Lechem Poznań, tydzień później inauguracja ligi i pojedynek u siebie z Wartą Poznań (15 lipca), a potem rywalizacja w europejskich pucharach. W drugiej rundzie Ligi Konferencji Europejskich Raków będzie rywalem Rakowa kazachski Astana. Pierwszy mecz wicemistrza Polski rozegra u siebie w czwartek, 21 lipca. Majowy trener Papszun ma do dyspozycji wszystkich kluczowych w tym czasie piłkarzy.

W sparingach więcej kart niż bramek

Zadrwili z Rakowa, teraz zagrają w… środku nocy

Jarosław Jach wraca do Ekstraklasy


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.