Pies wędrował po trasie S3, policjanci odebrali go na czas

W czwartek (23 czerwca br.) policjanci z Sulechowa (lubuskie) pomogli małemu psu, który w zamieszaniu biegał po drodze ekspresowej S3. Wezwano ich kierowców, zaniepokojonych losem zwierzęcia, poinformowała w piątek Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

“Zaraz po zgłoszeniu wysłano na miejsce patrol powiatowy. Policjanci zablokowali ruch po jednej stronie jezdni, by ratować błąkające się, przestraszone zwierzę. Pies był nieufny i policjanci zajęli kilka minut, żeby go przekonać” – relacjonuje Stanisławskiej.

Mężczyzna z sąsiedztwa zdołał uspokoić przestraszone zwierzę, po czym zabrał je na komisariat i zawiadomił schronisko dla zwierząt. Pies był w dobrych rękach, a policja sprawdzi teraz, jak zwierzę trafiło na drogę ekspresową.

Stanisławska powiedziała, że ​​interwencje policji mające na celu ratowanie zwierząt w tarapatach nie są rzadkością. Funkcjonariusze z Zielonej Góry i Sulechowa interweniowali już m.in. w przypadku zagubionych w mieście dzikich zwierząt, ratowali konie i zagubionego kuca, który uciekł przed jego właścicielem.

„Odbyła się też interwencja, podczas której szukano węża, który miał zakraść się pod maskę samochodu pewnej zielonogórskiej kobiety, a także uratowano nietoperze, które w nocy przedostały się przez okno otwartego mieszkania i przestraszyły śpiącą rodzinę. … sytuacji, zawsze można liczyć na policjantów” – podkreśliła Stanisławska.

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lubuskie: Pies wędrował po trasie S3, policjanci odebrali go na czas

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.