PlusLiga: Micah Ma’a „rozwiązał umowę”… przez e-mail. GKS Katowice wydał oświadczenie

Siatkarze Ekstraklasy GKS Katowice przygotowują się do sezonu 2022/2023 bez głównego rozgrywającego. Według informacji przekazanych przez klub Micah Ma’a nie chce już grać w drużynie z Górnego Śląska. GKS twierdzi, że Amerykanin nadal ma ważny kontrakt.

„20 maja 2022 agent zawodnika poinformował GKS Katowice o chęci rozwiązania kontraktu obejmującego sezon 2022/2023. Mimo trudnego momentu na rynku transferowym i braku dostępnych alternatyw, klub rozpoczął rozmowy z zawodnikiem w sprawie rozwiązanie kontraktu za obopólną zgodą.Nie zgodził się na ofertę klubu, natomiast GKS Katowice nie mógł przyjąć jego propozycji, co naraziłoby klub na poważne straty finansowe, sportowe i wizerunkowe.W związku z tym zawodnik został poinformowany, że kontrakt na sezon 2022/2023 pozostaje w mocy” – można przeczytać w piątkowym komunikacie katowickiego klubu.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdor trenuje z PGE Skrą Bełchatów. „To dla mnie dobre miejsce”

Siatkarz, który grał w reprezentacji USA, 31 maja miał wysłać maila do GKS-u z informacją, że rozwiązuje kontrakt „z powodu nieuzasadnionego zachowania klubu”. Mieszkańcy Katowic odpowiedzieli jednak, że „wypowiedzenie przez niego umowy nie ma skutków prawnych i umowa zawarta 1 sierpnia 2021 r. pozostaje w mocy”.

Amerykanin nie uczestniczy w zajęciach katowickich, a klub ze stolicy Górnego Śląska wszczął procedury dyscyplinarne przewidziane w regulaminie PLS i FIVB.

“Odpowiednie dokumenty zostały już wysłane i czekają na rozpatrzenie” – poinformował GKS.

Katowicki klub nie wyjaśnił przyczyn zachowania tego zawodnika. Zaczął też szukać nowego głównego rozgrywającego.

W tym tygodniu siatkarze z Katowic rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pierwsze dwa dni poświęcone były próbom siłowo-mocowym na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz badaniom lekarskim. Zajęcia na hali połączone z treningami na siłowni rozpoczęły się w środę. W planach jest udział w igrzyskach na piasku, Grand Prix (w Krakowie). GKS zagra także w trzech turniejach: w Bielsku-Białej (2/3 września), Katowicach-Szopienicach (16/17 września) i Kobylance (22/23) oraz dwukrotnie zmierzy się z Aluron CMC Warta Zawiercie (9 i września). 10).

Latem do zespołu dołączył gospodarz Wiktor Mielczarek (dawniej KPS Siedlce, I liga).

AA, PAP

Przejdź do Polsatsport.pl

PolsatSport.pl na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i aktualności na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.