Po prostu piękna – wyjątkowy pokaz mody

To wydarzenie, którego bohaterami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Wystąpią jako tancerze i pokażą swoje obrazy na czerwonym dywanie.

Fundacja L’Arche działająca w Polsce od ponad 40 lat zaprasza na niezwykłe wydarzenie. Jego głównym punktem będzie jedyny w swoim rodzaju pokaz mody oraz wernisaż prac osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną połączony z aukcją.

Gala „Po Prostu Piękni” odbędzie się 1 października o godzinie 17:00 w Muzeum Archeologicznym (ul. Cieszyńskiego 9) we Wrocławiu. Pierwsza edycja odbyła się 11 grudnia 2021 roku.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną zaprezentują się w rolach, w których na co dzień ich nie spotykamy – jako modelki i modelki w kreacjach polskich projektantów. Dzięki temu będą mogli zaprezentować się w niestereotypowym kontekście, pokazać swoją kreatywność i piękno.

Naturalną scenerią gali i jej po prostu pięknymi bohaterami będzie zabytkowy dziedziniec i sala Muzeum Archeologicznego, znanego większości wrocławian jako Arsenał Miejski. W centrum nowoczesnego, dużego miasta poczujesz się jak w innym, równoległym świecie.

W programie:

  • pokaz mody z modelkami z niepełnosprawnością intelektualną,
  • wystawa malarstwa osób niepełnosprawnych,
  • występ taneczny
  • aukcja charytatywna dla mieszkańców domów prowadzonych we Wrocławiu przez Fundację L’Arche
  • koncert zespołu 13 Drzew.

Fundacja L’Arche od samego początku aktywnie wspiera osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną. We Wrocławiu prowadzi dwa domy rodzinne oraz zespół apartamentów terapeutycznych dla 24 osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zajmuje się działalnością edukacyjną oraz wspiera rozwój indywidualnych talentów i pasji swoich mieszkańców.

«
ja


1


»

oceń artykuł

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.