Podwójny cios dla Bayernu! I to jest w takim momencie

Drużyna Juliana Nagelsmanna w Bundeslidze w tym sezonie radzi sobie znacznie poniżej oczekiwań. Wystarczy powiedzieć, że notuje obecnie najdłuższą serię meczów bez wygranej od ponad 20 lat, liczącą cztery mecze. W ostatniej kolejce przed zgrupowaniem drużynowym Bayern przegrał z FC Augsburg 0:1. Po tym spotkaniu dyrektor sportowy drużyny, Hasan Salihamidzic przyznał, że drużyna była na zakręcie i “atmosfera była martwa”. Wydawało się, że przerwa w grze może pomóc trenerowi odpowiednio ułożyć bloki taktyczne i przywrócić drużynę na właściwe tory.

Wygląda jednak na to, że będzie miał tylko więcej zmartwień. W środę pojawiła się informacja, że Manuel Neuer i Leon Goretzka muszą opuścić niemiecki personel z powodu zakażenia koronawirusem. Dziś “Bild” donosi, że duet graczy nie tylko opuści kolejne mecze „Die Mannschaft”ale może nie zagrać w następnym meczu Bayernu przeciwko Bayerowi Leverkusen 30 września.

Nie trzeba tłumaczyć, co oznacza dla zespołu nieobecność dwóch podstawowych zawodników, zwłaszcza w obliczu trawiącego ją kryzysu. Z pewnością dni przed Nagelsmannem. Piąte spotkanie bez zwycięstwa może już wystawić cierpliwość władz na poważną próbę. Tym bardziej, że w mediach krążą pogłoski o możliwym powrocie do Niemiec Thomasa Tuchela, który niedawno rozstał się z Chelsea FC.


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.