Polacy wśród najsłabszych. Kolejna porażka w mistrzostwach

Polscy szczypiorniści zagrają, aby uniknąć ostatniego miejsca podczas Mistrzostw Europy Juniorów. To wynik porażki z Serbami.

Marcina Górczyńskiego

Reprezentacja Polski juniorów

Materiały prasowe / ZPRP / Polski zespół juniorów

Biało-Czerwoni znaleźli się wśród czterech najsłabszych drużyn turnieju, obok Włoch, Serbów i Francuzów. Aby mieć pewność, że utrzymają się w lidze A, musieli pokonać Serbów i zwycięzcę pary Włochy – Francja. Polacy natknęli się już na pierwszą przeszkodę, przegrali 30:33 i zmierzą się z Włochami, aby uniknąć ostatniego miejsca w turnieju.

Przełomowym momentem spotkania był początek drugiej połowy. Serbowie odskoczyli do pięciu bramek, niedługo po siedmiu bramkach i do końca nie oddali inicjatywy. Polakom udało się jedynie odrobić straty, a Patryk Wasiak zdobył po naszej stronie kolejny tytuł MVP.

Mecz z Włochami w sobotę 13 sierpnia o godzinie 10.00 Do tej pory Biało-Czerwonym udało się wygrać podczas mistrzostw Europy tylko z Włochami (we wcześniejszej fazie). Niezależnie od wyników, Polacy ze względu na swoją pozycję nie utrzymają się w dywizji A.

Polska – Serbia 30:33 (12:14)

Polska:
Pieńkowski, Ciupa – Wasiak 6, Kamiński 5, Wątroba 5, Tokarz 4, Welcz 3, Marchewka 2, Koc 2, Sladkowski 2, Wierzbicki 1, Rybarczyk, Jaworski, Curzytek, Hornik, Mielczarski

WYGLĄDAĆ:
Kolejny Piotrkowianin take a look at
Debiut gwiazdy w Łomży w Indiach będzie opóźniony

ZOBACZ WIDEO: Nie przegap meczów Lewandowskiego w Barcelonie!

Czy jesteś rozczarowany postawą Polaków?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.