Połączenia zawieszone. Schumacher z F1?

Mick Schumacher zdobył swoje pierwsze punkty w F1 przed letnią przerwą, wypełniając ultimatum szefów Haasa. Nie oznacza to jednak, że Niemiec może być pewny startów w sezonie 2023. Przeciwnie.

Łukasz Kuczera

Mick Schumacher

Materiały prasowe / Haas / Na zdjęciu: Mick Schumacher

Czarne chmury zbierają się nad Mickiem Schumacherem, który zdobył swoje pierwsze punkty w Formule 1 i przerwał złą passę. W tym tygodniu „Bild” poinformował, że 23-latek może stracić miejsce w F1, ponieważ nawet Ferrari, które do tej pory wspierało jego karierę, zaczyna wątpić w jego expertise. Stacja RTL osiągnęła podobne wyniki.

Niemieccy dziennikarze dowiedzieli się, że Haas zawiesił rozmowy z Schumacherem w sprawie dalszej współpracy w sezonie 2023. Wynika to z ostatnich wydarzeń na rynku transferowym w F1.

Syn Michaela Schumachera był powiązany z transferem do Astona Martina, gdzie polecił go przechodzący na emeryturę Sebastian Vettel. Brytyjczycy postawili jednak na Fernando Alonso, który podpisał długoterminową umowę. Jedno ze źródeł RTL ujawniło, że w tej sytuacji Haas jest jedyną opcją „Schumi” na sezon 2023 i Amerykanie doskonale zdają sobie z tego sprawę.

ZOBACZ WIDEO: Messi ciężko pracuje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia to ewenement

Uprzejme słowa Vettela wyszeptane do ucha właściciela Astona Martina nie pomogły. Oznacza to, że Schumacherowi pozostał tylko Haas. Pozostaje mieć nadzieję, że w nadchodzących tygodniach otoczenie Micka będzie dobrze negocjować i zapewni mu miejsce w F1, powiedział Felix Gorner, ekspert RTL.

Gunther Steiner chce wykorzystać najbliższe kilka tygodni, aby zobaczyć, jak rozwija się rynek transferowy F1. Chociaż Ferrari ma prawo do obsadzenia jednego miejsca w Haas, obie strony mogą dojść do kompromisu w tej kwestii.

Ralf Schumacher jest jednak spokojny o los swojego siostrzeńca. „Nie wiem, jaką inną opcję może wybrać Haas. Na rynku nie ma wielu doświadczonych kierowców, a jak widać, nowicjusze potrzebują dużo czasu, aby nauczyć się nowych samochodów. Zwłaszcza przy niewielkiej liczbie testów, powiedział były kierowca F1 w RTL.

Jeśli Mick Schumacher ostatecznie odpadnie z F1, Niemcy nie będą reprezentowane w królowej sportów motorowych w sezonie 2023, podczas gdy dekadę temu niemieccy kierowcy stanowili 1/3 stawki. Po raz ostatni nasi zachodni sąsiedzi nie mieli swojego przedstawiciela w królowej motorsportu w sezonie 1981.

Przeczytaj także:
“Nowe życie”. Rodzina Schumacherów podjęła decyzję
Nowa praca dla Vettela? Formuła 1 ma pomysł na Niemca

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Mick Schumacher straci miejsce w F1 po 2022 roku?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.