Polak rozgoryczony po Tour de Pologne. „Nie tak powinno wyglądać”

– Myślę, że tak nie powinno być. Skoro jedziemy na taki wyścig, powinni nam pomóc, abyśmy mogli się przygotować. To impreza World Tour, a nie jakiś pomniejszy wyścig. A przynajmniej powinni po części nas wesprzeć – powiedział Patryk Stosz, który przyznał, że wraz ze Stanisławem Aniołkowskim za własne pieniądze zorganizowali zgrupowanie górskie we Włoszech.

– To był alpejski obóz treningowy, na którym budowana jest forma. Była możliwość jazdy w wysokich górach, budowania wytrzymałości siłowej – dodał polski kolarz.

Na ostatnim etapie Tour de Pologne, mimo że granatowa koszulka najaktywniejszego zawodnika w wyścigu, niezależnie od bonusów, i tak by mu przypadła, Stosz próbował ataków zaraz po starcie. – Chciałem wyjechać do pokaż się polskim fanom. Była czteroosobowa ucieczka, chciałem tam wskoczyć, kosztowało mnie to dużo siły, ale nie miałem zbyt wielkich szans na czwórkę w pojedynkę. Poza tym nie chcieli nawet czekać. Zobaczyli, że idę za nimi, straciłem może ze 100 metrów, ale nie chcieli, żebym uciekał. Potem zacząłem tracić coraz więcej i powiedziałem sobie wystarczająco dużo, bo to nie miało sensu – przeanalizował reprezentant Polski.

Przeczytaj także: Śmiertelna katastrofa może zakończyć jego karierę… i życie

Później zapłacił za tę akcję cierpieniem z tytułu specjalnej premii. Joachim Halupczok koło Bieńkówki. – Begin nie był trudny, ale ostatnie 500 metrów było bardzo trudne. Po tej pogoni za ucieczką wróciłem do peletonu i „Ugryzłem kierownicę”, aby utrzymać koło – powiedział Stosz na mecie.

– Dałam z siebie wszystko. Nie wiem, czy ktoś to zauważył. nie mam menedżerażeby mnie gdzieś “wpychać” i tak naprawdę nie wiem, czy to mi w czymkolwiek pomoże – powiedział Polak, który jednak nie ukrywa, że ​​ma nadzieję na zaangażowanie w większy zespół.

Na koniec jednak z uśmiechem przyznał, że jest z siebie zadowolony i że w Krakowie jest czas na świętowanie. – Mam szampana, zostało mi jeszcze połowa, zaraz go wypiję – podsumował zawodnik w swoim stylu, który z pewnością był jedną z najjaśniejszych edycji tegorocznego Tour de Pologne.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.