Polka walczy o pozostanie w turnieju w Seulu [AKTUALIZOWANY]

W pierwszej rundzie Magda Linette wygrała w fajnym stylu z Arienne Hartono w dwóch setach 6-2, 7-5, ale w drugiej rundzie zawodów na twardym korcie w Seulu nie poradziła sobie.

Jej rywalka została oceniona znacznie niżej, na 135. miejscu na świecie, francuska zawodniczka Kristina Mladenovic. Przypomnijmy, że Po dotarciu do finału turnieju w Chennai w Indiach Polka awansowała na 51. miejsce.

Magda Linette przegrała pierwszy mecz 4-6. W drugim była już w bardzo trudnej sytuacji, ale doprowadziło to do tie-breaka. Wygrała w nim pierwszą piłkę, potem francuska rywalka prowadziła w tie-breaku 3-2. Polka wyszła na prowadzenie 6-5 i dostała swoją aplikację. Skorzystała z okazji i wygrała tego seta po tie-breaku 7-5, choć było bliskie wymknięcia się jej z rąk, a wraz z nim cała kwestia awansu w meczu z Francuzami.