Polski klub chce „dzikiej karty” do Ligi Mistrzów

Nasze spotkania z Łomża Vive Kielce, a zwłaszcza zwycięzcą Pucharu Polski, odbiły się szerokim echem.. Mamy nadzieję, że wrócimy do grona najlepszych europejskich drużyn, a Liga Mistrzów ponownie zagości w Orlen Arenie – powiedział Adam Wiśniewski, dyrektor sportowy SPR Wisła Płock.

Tydzień temu SPR Wisła Płock złożyła wniosek do Związku Piłki Ręcznej w Polsce, który jest upoważniony do złożenia go do EHF.

W czwartek EHF ogłosiła listę drużyn, które walczą o miejsce w Lidze Mistrzów oraz datę ogłoszenia pełnego składu tych rozgrywek.

W Lidze Mistrzów EHF weźmie udział 16 drużyn, z których dziewięć ma już miejsca. Początkowo było dziesięć drużyn, ale z listy wykluczono mistrza Macedonii Północnej HC Vardar 1961. Oznacza to, że EHF przyzna siedem dzikich kart zamiast sześciu.

Oprócz Orlen Wisły Płock o „dzikie karty” walczy 12 drużyn: duński Aalborg Handbold, hiszpański Fraikin BM Granollers, francuski HBC Nantes, węgierski Telekom Veszprem HC, portugalski Sporting CP, rumuński CS Minaur Baia Mare, chorwacki HC PPD Zagrzeb, norweski Elverum Handball, słoweński RK Celje Pivovarna Lasko, szwajcarski Kadetten Schsaffhausen IF HF oraz ukraiński HC Motor.

Dyrektor Adam Wiśniewski ma nadzieję, że Orlen Wisła otrzyma jedną z siedmiu „dzikich kart”.

– Nasze spotkania z Łomża Vive Kielce, zwłaszcza zwycięski w Pucharze Polski, odbiły się szerokim echem. Zebrałem wiele gratulacji dla zespołu. Wszyscy mówili, że wygraliśmy w imponującym stylu. Chorwaccy sędziowie prowadzący pojedynek o tytuł mistrza Polski stwierdzili, że był to najtrudniejszy mecz w ich karierze. Byłoby świetnie, gdyby spory o poziom sportowy naszej drużyny, a także poziom organizacyjny, pomogły nam wrócić do grona najlepszych europejskich drużyn, a Liga Mistrzów znów znalazła się w Orlen Arenie – zapowiedział.

Kluby i ich kibice będą musieli poczekać do poniedziałku na ogłoszenie decyzji. Następnie EHF opublikuje pełną listę drużyn, które w sezonie 2022/2023 wezmą udział w Lidze Mistrzów. Ci, którzy nie otrzymają „dzikiej karty”, prawdopodobnie będą ubiegać się o miejsce w Lidze Europy.

W piątek 1 lipca odbędzie się losowanie składów dwóch grup Ligi Mistrzów.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.