„Poparli rosyjski atak na Ukrainę”. Opublikowano „Listę hańby”

Bestialski atak Rosji na Ukrainę trwa już prawie cztery miesiące. W ukraińskich mediach pojawiła się „lista hańby”, na której znajdują się nazwiska rosyjskich sportowców popierających działania Putina. Jest tam wielu znanych graczy.

Mateusz Kozanecki

Władimir Putin i Thomas Bach (od tyłu) rozmawiają podczas jednego ze spotkań podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi

Getty Photos / David Goldman-Pool / Władimir Putin i Thomas Bach (od tyłu) rozmawiają podczas jednego ze spotkań podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Ukraińscy dziennikarze podzielili rosyjskich sportowców na trzy grupy i umieścili ich nazwiska na „liście hańby”.

Do pierwszej grupy należą ci, którzy nie popierają wojny i zbrodni popełnionych przez armię rosyjską, ale nie wyrażają swojego zdania w obawie przed ewentualnymi karami. Przypomnijmy, że w Rosji można iść do więzienia za mówienie o wojnie.

Druga grupa to nazwiska tych, którzy próbują szerzyć hasła niewiązania sportu z polityką. Do tej ostatniej należą osoby, które otwarcie popierają politykę Władimira Putina, biorą udział w jego wiecach i występują jako „męczennicy w sporcie”.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspport: nowy expertise w FC Barcelona!

„Ich nazwiska muszą być spisane. Nie tylko dla historii – w przyszłości ich poparcie dla propagandy i reżimu terrorystycznego Putina powinno być podstawą do ich bezterminowego usunięcia ze światowego sportu w jakimkolwiek charakterze” – czytamy na stronie ua.tribuna.com.

Ta ostatnia grupa to medaliści mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Dziennikarze obok każdego zawodnika dodali notatkę o tym kim jest i co robił – wraz z dowodem w postaci zdjęcia lub linku do artykułu w rosyjskich mediach.

Wśród tych, którzy otwarcie popierają Putina są m.in. bokserzy Nikołaj Wałujew i Aleksander Powietkin, biegacze narciarscy Aleksander Legkow, Aleksander Bolshunow i były łyżwiarz figurowy Jewgienij Pluszczenko. Pełna lista (w języku ukraińskim) jest dostępna TUTAJ.

Przeczytaj także:
– Ukraina zszokowana decyzją 17-latka. “Zdrada”
– “Wyrwę mu głowę.” To zdjęcie wprawiło go w furię

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.