Poważne oskarżenia pod adresem Palomy. Co z nich wynika? Sport

Paloma to zespół Counter Strike, który ostatnio poczynił znaczne postępy. Polscy gracze dobrze spisywali się na rodzimej scenie, co przyciągnęło uwagę wielu doświadczonych graczy i fanów CS:GO.

Obejrzyj wideo

Tak Robert Lewandowski podsumował przegrany mecz Polska-Holandia. Dużo miejsca na ulepszenia!

Wątpliwości dotyczące Paloma

W ciągu ostatnich 24 godzin w Internecie pojawiły się oskarżenia o nieuczciwą konkurencję ze strony graczy Palomy. Najgłośniejsze były dwa posty na twitterze autorstwa Karola „REVxD” Zielińskiego i Macieja „Luza” Bugaja, trenera Ungentium.

Pierwszy tweet miał być dowodem na to, że piłkarze Palomy naprawiają mecze CS:GO, natomiast drugi sugerował, że kilku bukmacherów zrezygnowało z dodawania swoich meczów do własnej oferty. Dowodem „REV” są w rzeczywistości zrzuty ekranu i filmy, które nie pozwalają oskarżać graczy i stwierdzić z absolutną pewnością, że popełnili coś nielegalnego. To tylko fragmenty rozmów i bez znajomości kontekstu nie można niczego założyć.

Postanowiliśmy poprosić bukmacherów o rezygnację z zakładów z mczów Palomy i faktycznie takie sytuacje miały miejsce. Odpowiedź ze strony STS była następująca: „STS zdecydował się nie uwzględniać zakładów na Palomę z powodu wątpliwości co do uczciwości graczy”. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że w tym konkretnym przypadku chodziło o dwa mecze Palomy, wygranej z BLINK 2:0 i przegranej z drużyną SC.

Kolejny bukmacher został zakwestionowany przez mecz Palomy z KOVA, który odbył się 23 sierpnia 2022 r. Do tego stopnia, że ​​zagraniczny bukmacher Pinnacle, niezarejestrowany w Polsce, postanowił anulować wszystkie zakłady wszystkich użytkowników, tłumacząc jednocześnie, że to robi bardzo rzadko i tylko z korzyścią dla konsumentów. Należy podkreślić, że powyższe dwie decyzje bukmacherów nie dowodzą, że Paloma dopuściła się czynów niedozwolonych. Mogą jednak budzić pewne wątpliwości.

Jedną z informacji, jakie udało nam się dziś zdobyć, była wątpliwość dotycząca meczu o mistrzostwo Polski Ligi Esportowej pomiędzy Gamelaxy, w którym zagrali zawodnicy Palomy i LiquidBiceps. Spotkanie odbyło się prawie dwa lata temu, 22 grudnia 2020 roku. Polska Liga Esportowa otrzymała informację od bukmacherów o podejrzanym spotkaniu. Ostatecznie po śledztwie z jego wspólnikami nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

Dowody i odpowiedzi na nasze pytania, które otrzymaliśmy, nie pozwalają nam wnioskować, że Paloma urządzała spotkania lub oszukiwała na serwerze za pomocą błędów lub nielegalnego oprogramowania. Nadal czekamy na odpowiedzi od innych podmiotów. Tekst będziemy aktualizować na bieżąco.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.