Premier zapowiada budowę 1000 hal sportowych!

Rozpoczynamy program budowy wielofunkcyjnych hal sportowych. W ciągu najbliższych kilku lat chcemy wybudować tysiąc takich hal. W tym roku wybudujemy co najmniej kilkadziesiąt takich hal, a w kolejnych 500 – zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

– Premier Morawiecki przyznaje: “Bardzo lubię Premier League”. Komu kibicuje? Szef rządu odpowiada też na pytanie o obligacje

– Kontuzja Anity Włodarczyk! To efekt pogoni za złodziejem. Mistrz Polski doznał kontuzji bicepsa uda

Program budowy hal sportowych

Podczas konferencji prasowej premier Morawiecki w Raszynie (woj. mazowieckie) wraz z ministrem sportu i turystyki Kamilem Bortniczukiem ogłosili rozpoczęcie “świetnego programu budowy hal łukowych”.

Są to hale, które powstaną w gminach miejsko-wiejskich, w gminach wiejskich, zwłaszcza tam, gdzie dziś nie ma jeszcze prawdziwej hali sportowej.

– powiedział szef rządu.

Dodał, że „to wielka szansa dla wielu młodych ludzi, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, zadbać o wychowanie fizyczne, ale także dla wszystkich tych, których my rodzice chcemy wydostać z telewizorów, komputerów, mediów społecznościowych. prawdziwe i sportowe życie”.

Jak zaznaczył Morawiecki, „wiemy doskonale, co wydarzyło się podczas pandemii Covid podczas tych dwóch strasznie ciężkich lat”.

Ilu młodych ludzi tkwi przed telewizorami, przed komputerami. Te hale sportowe przyciągną te dzieci i młodzież do zdrowszego życia

– podkreślił.

Co najmniej tysiąc sal

W ciągu najbliższych kilku lat chcemy zbudować co najmniej tysiąc takich hal. Żeby była hala wzorcowa (…). Będą to hale do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, ale też tenisa, po prostu hale wielofunkcyjne

– ogłosił Morawiecki.

Jak poinformował premier, “będzie to program, z którym teraz zaczynamy”.

Już w tym roku wybudujemy co najmniej kilkadziesiąt takich hal, a w przyszłym roku planujemy wybudować 500 takich hal, w przyszłym – kolejnych 500

– zapewnił.

W małych miejscowościach są wielkie talenty sportowe. Musimy ich wyciągnąć. To jest nasza praca

– podkreślił Morawiecki.

wkt / PAP

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.