Prezydent Neapolu szokuje. „Nie chcę Afrykanów w moim klubie”

Po transferze Koulibaly do Chelsea latem tego roku w Neapolu pozostało jeszcze czterech afrykańskich graczy. Wiktor Oshimen z Nigerii, Zambo Anguissa z Kamerunu i Karim Zedadka oraz Adam Ounas z Algierii. Musieli być zdumieni, gdy dotarły do ​​nich słowa szefa klubu Aurelio de Lautentiisaktóry w rozmowie z „Wall Road Italia” zadeklarował, że nie zatrudni więcej graczy z Afryki.

“Nie mów mi więcej o zawodnikach z Afryki. Chyba że dostanę od nich listing, że rezygnują z Pucharu Narodów Afryki. Bo odchodzą z klubu w środku sezonu, a w międzyczasie im płacę– powiedział de Laurentiis.

Trener Liverpoolu Juergen Klopp wspomniał także o problemie z zimową randką Pucharu Narodów Afryki, który na początku roku stracił dwie największe gwiazdy: Sadio Mane (Senegal) i Mohamed Salah (Egipt). Ponadto Senegal zmierzył się z Egiptem w finale PNA, więc obaj grali dla swoich drużyn od początku do końca turnieju (9 stycznia – 6 lutego). Media w Anglii spekulowały, że Niemiec również niechętnie widzi w klubie afrykańskich graczy, ale Klopp nie pozwolił sobie na publiczne wypowiadanie się w tej sprawie.

Ale de Laurentiis nie miał zwyczaju gryźć się w język. Jego wypowiedź wywołała oburzenie Kuolibaly, który spędził 8 lat w Neapolu. – To kompletny brak szacunku dla afrykańskich drużyn powiedział stoper, za który Chelsea tego lata zapłaciła Napoli 38 milionów euro.

Oczywiście postawa de Laurentiisa jest sprzeczna z zasadami FIFA.

ZOBACZ TEŻ:

Klub Polaka szokuje kibiców. W nowym sezonie 13 strojów?

Mertens rozstał się z Napoli

Kalidou Koulibaly jedzie do Chelsea


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.