Problemy Justyny ​​Święty-Ersetic. “Nie wiem co mogę zrobić”

– Nie jestem usatysfakcjonowany. Ale jeśli nie możesz trenować w 100 procentach, to nie możesz biegać szybko – mówiła Justyna Święty-Ersetic, która zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 400 m podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Tomasza Skrzypczyńskiego

Justyna Święty-Ersetic

Getty Pictures / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic

Nie widzieliśmy tego od lat – Justyna Święty-Ersetic jest ostatnią w biegu na 400 m. Polska gwiazda była pełna nadziei przed Memoriałem Kamili Skolimowskiej, który w tym roku jest również rozgrywką Diamentowej Ligi. Jednak na bieżni pojawiły się jej ostatnie problemy zdrowotne.

Przypominamy, że jej udział w mistrzostwach świata w Eugene był zagrożony z powodu problemów z kontuzjami. Ostatecznie Mistrzyni Europy wyjechała do USA, ale nie była w stanie biegać tak szybko, jak przywykła do tego w ostatnich latach.

W Chorzowie była w cieniu rywalek, w tym reprezentantów Polski – Natalii Kaczmarek i Anny Kiełbasińskiej.

ZOBACZ WIDEO: Prezentacja Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Zobacz piękne sceny!

– Nie jestem zadowolony z tego występu. Mam dużo problemów zdrowotnych, ale nie chcę o tym rozmawiać. Niestety mają wpływ na wyniki. Po prostu, jeśli nie da się zrobić 100 procent treningów, to na bieżni nie ma cudów – oceniła.

Na Mistrzostwach Europy w Monachium (15-21 sierpnia) Racibórz obroni złoty medal z 2018 roku. Niestety jej występ w wyścigu indywidualnym jest wątpliwy.

– Dziś nie wiedziałem, czego się po sobie spodziewać, nie wiem, co mogę zrobić przed Mistrzostwami Europy. Czy przebiegnę 400 metrów? Nie wiem, zobaczymy, jeszcze kilka dni – dodała.

W sobotę wyścig wygrał Femke Bol, ale imprezą dla Polaków był czas Kaczmarka (WIĘCEJ TUTAJ), który był naszym pierwszym sprinterem od 45 lat, który spadł poniżej 50 sekund (49,86 s).

– To była kwestia czasu, kiedy Natalia to zrobiła. Zdecydowanie nie jestem w szoku. Od dawna była na to gotowa. Czy będzie jakaś niespodzianka? Zobaczymy – uśmiechali się multimedialni mistrzostwa świata i Europy.

Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty, Chorzów

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.