„Przerażające liczby” Lewandowskiego. Kosmiczny rekord Messiego na horyzoncie

“Lewy” przeszedł do “Dumy Katalonii” po długich i żmudnych negocjacjach między Barceloną a Monachium. Urzędnicy Bayernu nie chcieli obniżać swoich oczekiwań finansowychktóre były poza zasięgiem hiszpańskiego zespołu. Zdarzyła się nawet sytuacja, że ​​nasz rodak musiał rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu… z mistrzami Niemiec. Sam, pamiętając ten okres przyznał, że chciałby o tym jak najszybciej zapomnieć.

Ostatecznie kluby doszły do ​​porozumienia, a Bawarczycy odda Polaka za 45 mln euro. Podczas meczów towarzyskich rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych ani razu nie trafił w siatkę, ale gdy tylko przybył z zespołem na Camp Nou, torba została szybko odpakowana. W meczu o Gamper Cup z UNAM Pumas (6:0) strzelił gola i zanotował dwie asysty, został również nazwany zawodnikiem meczu. Był to jednak tylko przedsmak jego występów w meczach La Liga i Ligi Mistrzów.

Po sześciu liniach walki w Hiszpanii Lewandowski strzelił już osiem goli i jest bardzo pewny klasyfikacji strzelców. W Lidze Mistrzów strzelił do tej pory trzy trafienia, kończąc hat-trick przeciwko Viktorii Pilzno (5:1). Lekką rysą na tym obrazku są występy w meczu z Bayernem (pokonanym przez Barcelonę 0:2) i Holandią w Lidze Narodów (0:2), w którym nie udało mu się wpisać na listę strzelców, ale nawet nie przesłaniają genialnych osiągnięć Polaka.

Osiągnięcie, które daje mu szansę na poprawienie rekordu strzeleckiego wszech czasów, który obecnie należy do Lionela Messiego. Argentyńczyk w sezonie 2011/2012 we wszystkich rozgrywkach strzelił 82 gole. Potrzebował do tego 69 meczów: zagrał 60 dla “Dumy Katalonii”, a resztę dla “Albicelestes”.

“Marc” jednoznacznie komentuje występ Roberta Lewandowskiego. „Przerażające liczby” – czytamy. Dziennikarze zwracają jednak uwagę, że nasz rodak nie jest jedynym snajperem, który może przyćmić osiągnięcia Messiego w tym sezonie. Drugi to Erling Haaland, który również zadziwia swoimi występami i strzelił już łącznie 14 bramek.

Jak podkreślono, ważnym czynnikiem w walce o poprawę rekordu będzie liczba meczów rozegranych przez kluby norweskie i polskie. Szybkie pożegnanie z Ligą Mistrzów czy Pucharem Króla może zniszczyć marzenia “Lewy”, a dobre występy w nich – znacznie ułatwią zadanie.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.