PSG z Superpucharem Francji. Sergio Ramos strzelił piękną bramkę – Ligue 1 – Sport Wprost

W niedzielę 31 lipca PSG zmierzyło się z FC Nantes w meczu o Superpuchar Francji. Les Canaris byli skazani na porażkę, choć w 25. kolejce minionego sezonu paryska galaktyka gwiazd przegrała z nimi 1:3. Sędzią tego spotkania był Orel Grinfeld.

Superpuchar Francji. Dominacja PSG w upale

Mistrzowie Francji rozpoczęli atak od pierwszej minuty. Po 5 minutach Achraf Hakimi otrzymał celne podanie w polu karnym i oddał celny strzał w prawy słupek. Fenomenalna interwencja Lafonta uratowała FC Nantes przed utratą bramki. Dwie minuty później swojej szansy szukał Pablo Sarabia, który znalazł się w polu karnym, ale piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. Ataki PSG trwały do ​​momentu, gdy w 22. minucie piłka trafiła Leo Messiego, który uniknął bramkarza i zdobył pustą bramkę.

Po zdobyciu gola paryżanie nieco zwolnili, spokojnie grając piłką, wymieniając głównie krótkie podania, zmuszając Les Canaris do biegu. Wpływ na to miała również temperatura tego meczu, gdyż kiedy ten mecz był rozgrywany na stadionie w Tel Awiwie, słupki rtęci pokazywały ponad 30 stopni Celsjusza. W 40. minucie Leo Messi znów miał iskierkę geniuszu. Argentyńczyk znakomicie przeciął piłkę nad obrońcami Nantes i zagrał dla Neymara, który spudłował w tej sytuacji.

Od czasu do czasu gracze Kanaryjscy rozpoczynali swoje ataki. Najlepszą okazję do wyrównania mieli w 41. minucie. Evann Guessand otrzymał dobre podanie ze skrzydła z 5 metrów, ale Presnel Kimpembe wbił nogę i piłka przeleciała obok słupka. Tuż przed końcem pierwszej połowy Neymar trafił 2-0 z rzutu rożnego.

PSG pokonało FC Nantes we francuskim Superpucharze

W drugiej połowie obraz tego meczu nie zmienił się, piłkarze PSG grali piłką, a FC Nantes szukali swoich szans z kontrataku. Dobrą okazję do złapania kontaktu miał Moses Simon, który po podaniu z boku boiska oddał mocny strzał, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W 57. minucie Sergio Ramos, który po rzucie rożnym pozostał w polu karnym Wysp Kanaryjskich, złapał zabłąkaną piłkę i błyskotliwym uderzeniem piętą wbił ją w siatkę.

świergot

W 81. minucie Neymar poszedł sam i w polu karnym został złapany przez Jean-Charlesa Castelletto, który od razu z boiska wystrzelił czerwoną kartkę. Sam ofiara zrobiła jedenastkę, którą prawdopodobnie zamienił w bramkę. W 87. minucie Leo Messi próbował lobować Lafonta, ale bramkarz był czujny i nie dał się zwieść. Mecz zakończył się wynikiem 4:0.