Raducanu przystąpił do bitwy w Seulu. Wynik historyczny tenisisty Andory

Brytyjka Emma Raducanu rozegrała swój pierwszy mecz w turnieju WTA 250 w Seulu. 17-letnia Victoria Jimenez Kasintseva z Andory jest w ćwierćfinale.

Łukasz Iwanek

Emma Raducan

Getty Photographs / Julian Finney / Na zdjęciu: Emma Raducanu

Pierwsza runda została zakończona w środę w Seulu. Do konkursu dołączyła Emma Raducanu (WTA 77). Mistrz US Open 2021 pokonał Moyukę Uchijimę 6:2, 6:4 (WTA 126). W drugim secie Brytyjczyk prowadził 5:0 i 40-15. Zmarnowała dwie piłki meczowe i przegrała cztery mecze z rzędu. Przy 5:4 złamała breakpoint i zakończyła mecz.

W ciągu 78 minut Raducanu zdobyła 17 z 24 punktów swoim pierwszym podaniem. Wykorzystała pięć z sześciu breakpointów. Brytyjka przegrała z Alize Cornet w US Open jako obrończyni tytułu i odpadła z Prime 50 z 11. miejsca.

17-letnia Linda Fruhvirtova (WTA 74) zdobyła swój pierwszy tytuł w niedzielnym turnieju WTA Tour w Chennai. W finale pokonała Magdę Linette po trzystu bitwach. W Seulu Czeszka odpadła w pierwszej rundzie po przegranej 1:6, 4:6 z Yaniną Wickmayer (WTA 460). W ciągu 89 minut Belg wykorzystał pięć z dziewięciu punktów przełamania. Fruhvirtova popełniła 10 podwójnych błędów. Kolejnym rywalem Wickmayera będzie Raducanu.

Odbyły się również cztery mecze drugiej rundy. Victoria Jimenez Kasintseva (WTA 186) pokonała Rebeccę Marino 6:4, 6:2 (WTA 81). W 81. minucie tenisistka z Andory zdobyła 27 z 35 punktów swoim pierwszym podaniem. Zamknęła cztery punkty przełamania i wykorzystała trzy z ośmiu możliwości przełamania.

17-letni Jimenez Kasintseva dotarł do ćwierćfinału WTA Tour jako pierwszy tenisista z Andory. W zeszłym sezonie zadebiutowała w Madrycie. Wcześniej w głównej serii nie pojawił się żaden inny sportowiec z tego kraju. Jimenez Kasintseva wygrał Australian Open 2020 junior w wieku 14 lat.

Tatjana Maria (WTA 80) pokonała Kimberly Birrell (WTA 309) 6:0, 6:3 w 82 minuty. Niemka skontrowała sześć z ośmiu breakpointów. Miała sześć szans na przerwę i wykorzystała je wszystkie. Lin Zhu (WTA 70) wygrała 6:1, 6:3 z Ankitą Rainą (WTA 329). W ciągu 85 minut Chinka swoim pierwszym podaniem zdobyła 21 z 30 punktów.

Hana Financial institution Korea Open, Seul (Korea Południowa)