Rajd Safari: Sebastian Loeb wycofał się z zawodów

Według komunikatu, pod koniec czwartego odcinka specjalnego w komorze silnika samochodu Loeba wybuchł pożar, uniemożliwiając mu kontynuowanie rywalizacji.

„To frustrujące kończyć jazdę w ten sposób, bo uczucie było dobre, samochód był dobry i dobrze się przygotowaliśmy (…) Rajd jest bardzo ciężki, dużo kurzu i kamieni. To rozczarowujące, ale nic nie możemy zrób to – powiedział Loeb. .

ZOBACZ TAKŻE: Rajd Safari: Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak to liderzy WRC 2!

Jego poprzedni i jedyny jak dotąd udział w rajdzie Kenii miał miejsce w 2002 roku. Impreza została wtedy usunięta z kalendarza WR World Cup i powróciła w zeszłym roku. Następnie zwyciężył ośmiokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC).

Ogier na końcu czwartego odcinka specjalnego ustępował jedynie brytyjskiemu Elfynowi Evansowi, również na Toyocie.

Choć obaj Francuzi oficjalnie zakończyli karierę w rajdach WRC, w tym roku podpisali kontrakty na kilka startów w sezonie. 48-letni Loeb, startujący dziewięciokrotny mistrz świata, wygrał pierwszą rundę mistrzostw świata – Rajd Monte Carlo – w styczniu, kilka dni po powrocie z Rajdu Dakar, gdzie był drugi.

Od tego sezonu do mistrzostw świata nadeszła period samochodów hybrydowych.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.