Rating ATP: Hubert Hurkacz utrzymał swoją pozycję

Hubert Hurkacz nadal jest na 11. miejscu w rankingu ATP

Hubert Hurkacz nadal zajmuje 11. miejsce w światowym rankingu tenisistów. Liderem pozostaje Rosjanin Daniil Miedwiediew, wyprzedzając Niemca Aleksandra Zvereva i Hiszpana Rafaela Nadala.

W pierwszej dziesiątce najważniejszą zmianą jest czwarta – najwyższa w karierze – pozycja Hiszpana Carlosa Alcaraz, który w zeszłym tygodniu dotarł do finału turnieju w Umagu i awansował o jedno miejsce.

Novak Djokovic przesunął się z siódmego na szóste. Niska pozycja Serba, który był liderem przez rekordowe 373 tygodnie, wynika z faktu, że organizacja ATP nie przyznała punktów za wygrany w tym roku Wielki Szlem Wimbledon, ponieważ organizatorzy uniemożliwili tenisistom z Rosji i Białoruś 24 lutego zbrojna inwazja tych krajów na Ukrainę.

ZOBACZ TAKŻE: Alex De Minaur wygrał turniej ATP w Atlancie

W tym tygodniu Hurkacz rozpoczyna część sezonu na twardych kortach za oceanem. Na początek zagra w turnieju ATP 500 w Waszyngtonie, gdzie zostanie rozstawiony z numerem dwa i wystartuje w drugiej rundzie.

Wśród Polaków, poza nim, w pierwszej setce rankingu ATP World Tour znalazł się również Kamil Majchrzak, który awansował z 89. na 85. miejsce.

AA, PAP

Przejdź do Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i aktualności na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.