Reklamy pojawią się na platformie – Wprost Leisure

Sarandos przemawiał podczas panelu „Way forward for Leisure” na konferencji Cannes Lions, gdzie otrzymał nagrodę Człowieka Roku. Już w kwietniu tego roku Netflix ogłosił, że zaoferuje abonentom tańszy abonament z reklamami, po tym jak firma straciła „rok do roku” aż 200 tysięcy subskrybentów. Platforma poinformowała również, że przewiduje to w drugim kwartale tego roku. straci kolejne 2 miliony abonentów. To gigantyczny cios dla Netflixa, który od niedawna powiększa się o 25 milionów użytkowników rocznie.

W tym czasie zagraniczne media informowały, że przedstawiciele Netflixa prowadzili rozmowy na temat wprowadzenia reklam z takimi firmami jak Google, NBCUniversal czy ROKU. Krążyły też plotki, że Netflix kupi ROK, jednak Sarandos odciął się od nich na niedawnej konferencji. – Nie wiem, skąd się to wzięło – powiedział.

Reklamy pojawią się w Netflix

Jeśli chodzi o reklamy, Sarandos nie potwierdził, że Netflix jest już zaangażowany w jakąś konkretną współpracę, ale przyznał, że prowadzi rozmowy ze „każdym, kto ma coś do zaoferowania”. Zapewnił przy tym, że nawet jeśli nastąpią jakieś zmiany, ludzie mogą być pewni jednego – Netflix nadal będzie liderem, jeśli chodzi o dobór treści.

– Piękno tego polega na tym, że ludzie mają bezpośredni związek z treścią. Twój ulubiony program jest dla Ciebie bardzo cenny, dlatego bardzo ważne jest dla nas jego dobre wykonanie. Mamy 20 gatunków treści, a przeciętny widz ogląda co miesiąc sześć z nich. To dużo, ale nie wszystko będzie dla ciebie. Nie chodzi o objętość, ale o różnorodność – podkreślił Sarandos.


Przeczytaj także:
Filmy i seriale Marvela na Disney+. W jakiej kolejności je oglądać? Radzimy

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.