Rekordowy bieg Polki. Co za wynik! [WIDEO]

Pia Skrzyszowska fantastycznie zaprezentowała się podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. Polski zawodnik ustanowił nowy rekord.

Rafał Szymański

Bieg Skrzyszowskiej

Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Bieg Skrzyszowskiej

21-latek na długo zapamięta ten dzień. W Chorzowie Pia Skrzyszowska dwukrotnie pobiła swój rekord życiowy. W finałowym biegu na 100 metrów przez płotki Polka dzielnie walczyła ze swoimi rywalkami.

Ostatecznie Skrzyszowska zajęła czwarte miejsce z czasem 12,51 sekundy, bijąc rekord Europy U-23. Jej wynik jest imponujący. Utalentowana biegaczka pokazała swoją formę na Stadionie Śląskim.

Nic tego nie zapowiadało. Reprezentant Polski był bardzo zaskoczony na mecie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspport: pokaz nowej gwiazdy Barcelony. Więc przywitał się ze swoimi fanami

– Nie spodziewałem się tego, na pewno nie oczekiwałem moich życiowych sukcesów. Miał to być begin przed Mistrzostwami Europy. Okazało się fenomenalne. Rozgrzewka wydawała się przeciętna, nie czułem się dynamiczny. Ale była taka reakcja i motywacja, że ​​chcę pokonać dziewczyny, ponieważ skład był mocny. Dziś chyba zadziałało – mówiła później przed kamerami TVP Sport.

W biegu finałowym najlepsza okazała się Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko (12,34 sekundy). Na podium znalazły się również następujące kobiety: Kendra Harrison (12,37) i Tia Jones (12,49).

Przeczytaj także:
Maria Andrejczyk podjęła radykalną decyzję
Mistrzowie Polski wciąż są traktowani gorzej niż inni. „Jesteśmy na marginesie”

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.