Reprezentant Polski chce wrócić do zespołu Michniewicza. “Jestem gotowy” Pika brak

Sebastian Walukiewicz wyjechał do Włoch latem 2019 roku. W debiutanckim sezonie rozegrał 14 meczów, ale później jego rozwój utrudniały liczne kontuzje. W minionych zawodach jego Caligari spadło do Serie B, a Polak na swoim koncie nie miał wielu występów. Zdecydował się zmienić klub i został wypożyczony na rok do Empoli, która obecnie zajmuje 14 miejsce w Serie A.

Obejrzyj wideo
Barcelona ma cichego bohatera. „Wiedzieli, że to skarb”

Sebastian Walukiewicz chce grać regularnie. “Teraz jestem gotowy”

Za byłym obrońcą Pogoni Szczecin stoi wiele problemów zdrowotnych, które zahamowały jego rozwój kariery. Teraz jednak 22-latek ma nadzieję na powrót do regularnej gry. Pożyczka dla Empoli jest tutaj, aby pomóc. – Cieszę się, że tu jestem. Ostatni rok nie był dla mnie dobry. Byłem kontuzjowany przez 7-8 miesięcy, a potem mało grałem – powiedział Walukiewicz na konferencji prasowej.

Więcej artykułów o podobnej treści można znaleźć na portalu Gazeta.pl.

– Teraz jestem gotowy. To dla mnie ważne, żeby trenować i grać, chociaż wciąż potrzebuję trochę czasu – dodał zawodnik.

Wyraźny obraz reprezentacji Polski przed mundialem. Tego należy się spodziewać w Katarze

Sebastian Walukiewicz zapytał o reprezentację. “Wtedy mogę pomyśleć”

W październiku 2020 Walukiewicz zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Wystąpił jednak w nim tylko trzy razy. Teraz został zapytany, czy planuje wrócić do kadry narodowej. – Mój ostatni mecz dla reprezentacji był dwa lata temu. Teraz ważne jest dla mnie powrót do gry. Wtedy spojrzę w przyszłość i będę mógł myśleć o kadrze narodowej – skomentował 22-latek.

Robert Lewandowski i Czesław MichniewiczLewandowski chwycił się za głowę. Kulminacyjny second. “Co się stało”

– Przed przeniesieniem nie miałem czasu porozmawiać z rodakami, którzy przyjeżdżali tu jak Dragowski, Skorupski, Zieliński. Dla mnie Empoli to obecnie najlepszy wybór – dodał. Największymi rywalami Walukiewicza do pierwszego składu są sprowadzony latem z Neapolu Sebastiano Luperto oraz przejęty od Juventusu Koni de Winter. Ardian Ismajli też ma spore szanse na grę. Polak będzie musiał ciężko trenować, aby wygrać pierwszy skład.

Empoli wygrał tylko jeden mecz ligowy w tym sezonie, zremisował cztery i przegrał dwa. Dla Walukiewicza gra w Empoli to wciąż dobra wiadomość, bo przed Mundialem w Katarze wciąż może występować na najwyższym poziomie we Włoszech. Obecnie jednak jest przerwa od rozgrywek ligowych. W pierwszym meczu zespołu Empoli zmierzy się z AC Milan.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.