Reprezentant Polski grzmi po zawodach. „Moja kula nie była dozwolona”

Na początku tak się wydawało Konrad Bukowiecki nie doszedłby do powyższych słów.

– Chyba wolę milczeć – zaczął odpowiadać na pytania dziennikarzy ze strefy mieszanej, po czym od razu zabrał się do rzeczy. Bukowiecki próbował tłumaczyć swój marny begin, który zakończył się na odległej siódmej pozycji. W dodatku ze słabym wynikiem 19,76m, aw sumie zaliczenie tylko dwóch prób.

– Generalnie konkurs był tak długi, że dramat. Druga sprawa, kluczowa, jest taka, że ​​moja kula nie została wpuszczona, więc musiałem wcisnąć większą kulę. Nie ten, do którego jestem przyzwyczajony z zupełnie inną średnicą. I po prostu nie mogłem trafić żadnego dźgnięcia, ponieważ kula mi uciekała. Nie mogłem jej zapchać – tłumaczył 25-latek ze Szczytna.

Mam nadzieję, że człowiek, który zatrzymał moją kulę, wyjaśni mi to. Dwa tygodnie temu na mundialu wszystko było w porządku, ale oczywiście w Polsce musimy mieć z tym drawback. Jak zwykle – dodał ze złością zawodnik, którego rekord życiowy to 22,25 m.

Dzisiejszy wynik w ogóle nie odzwierciedla mojej formy. Za dwa dni startuję na Węgrzech i mam nadzieję, że będą tam normalni sędziowie i że mój sprzęt przejdzie normalną weryfikację. I myślę, że tam powinno być znacznie lepiej, bo widzę od siebie i na treningu, że forma idzie w górę. Dzisiaj czułem się dobrze w kole i technicznie pchnięcia wyglądały dobrze, ale siła dopiero się rozchodziła pod koniec, ponieważ nie mogłem włożyć energii do piłki, bo to nie był mój sprzęt. Jeśli ktoś nigdy nie wciskał kuli, prawdopodobnie nie zrozumie, jaką różnicę może zrobić zaledwie pięć milimetrów średnicy – halowy mistrz Europy sprzed pięciu lat był wściekły.

Drugi Polak Michał Haratyk zajął 5. miejsce (20,53 m). Zwycięzcą został Amerykanin Joe Kovacs (21,79) z wynikiem uzyskanym w ostatniej próbie, wyprzedzając Toma Walsha z Nowej Zelandii (21,70).

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.