Rewelacja na plaży w okolicach Mielna. “Nie mieliśmy takiego przypadku” – Podróże

Pan Damian, który w czwartek rano spacerował nad Bałtykiem, poinformował portal Wybcza.pl o niecodziennym spotkaniu. W upalny dzień nad brzegiem morza zauważył… morsa. Na piasku między Mielnem a Łazami leżał arktyczny drapieżnik z charakterystycznymi kłami. To naturalna sensacja, ponieważ morsy żyją wzdłuż wybrzeży Ameryki Północnej i Rosji.

Media nie podały dokładnej lokalizacji zwierzęcia, aby turyści z aparatami nie zaczęli mu przeszkadzać. Pan Damian zrobił kilka zdjęć z daleka i nagrał krótki movie.

„Dzisiaj na plaży w Mielnie pojawił się prawdziwy… mors. To chyba pierwszy taki przypadek w historii Bałtyku. Podobno chciał zobaczyć, czy jego pomnik przy ul. Kościuszko ma się dobrze. Inna wersja jest taka, że ​​pomylił daty, bo chciał wystąpić na Międzynarodowym Złotym Morsie w Mielnej – żartowali autorzy wpisu na portalu Puls Mielna.

Dodali, że “zwierzę jest już pod opieką specjalistów, którzy twierdzą, że wystarczy odpocząć i nabrać sił przed dalszą podróżą”. W komentarzu pod wpisem poinformowali, że mors już odszedł z tego miejsca.


Fb

Mors w gminie Mielno. Pierwsza wizyta w tym miejscu?

Dr Iwona Pawliczka ps. Pawlik, kierownik Stacji Morskiej w Helu, powiedziała, że ​​to prawdopodobnie pierwsza taka wizyta morsa na Bałtyku. Dodała, że ​​stacja stara się zebrać więcej informacji na ten temat z WWF Blue Portal, który monitoruje polskie wybrzeże.

Prawdopodobnie samica morsa przybyła w to miejsce z Niemiec, gdzie również wcześniej wywołała sensację. Michael Dähne, kurator ssaków morskich, poinformował, że zwierzę nie ma oznak uszkodzenia i wydaje się zdrowe. Jednak dr Pawliczka vel Pawlik zauważyła, że ​​samica wyglądała na wychudzoną i nie wiadomo było, jak radziła sobie ze znajdowaniem jedzenia. Dodała, że ​​morsy żywią się głównie tym, co żyje przy dnie, m.in. bezkręgowce.


Przeczytaj także:
Foka malucha w niebezpieczeństwie. Przedzierał się zaśnieżoną drogą we Władysławowie

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.