Ronaldo w akcji. Brazylijczyk rozśmiesza rywali. Zjawisko [WIDEO] Piłka nożna

Ronaldo był jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy na świecie. Razem z reprezentacją narodową zdobył dwa mistrzostwa świata – w 1994 i 2002 roku. Grał również w wielu liczących się europejskich drużynach, takich jak Actual Madryt, FC Barcelona, ​​AC Milan czy Inter Mediolan. Niestety liczne kontuzje zmusiły go do przedwczesnego zakończenia kariery, co nastąpiło w 2011 roku. Pomimo tego, że 46-latek nie występuje już na światowych kortach, nie rezygnuje z gry i okazjonalnie bierze udział w meczach amatorskich.

Obejrzyj wideo
Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. „Poświęciłem nawet Serie A, aby pojechać na Mistrzostwa Świata”

Ronaldo w akcji. Brazylijczyk nadal wyśmiewa swoich rywali

Kilka dni temu w Internecie pojawiło się nagranie, w którym 46-latek udowodnił, że mimo wieku i problemów z kolanem wciąż pamięta, jak grać w piłkę. Brazylijczyk zagrał w lokalnym meczu, w którym z rywalizacją zmierzyły się dwie pięcioosobowe drużyny – jednym z nich był Ronaldo. 46-latek dał zebranym kibicom próbkę swoich umiejętności.

Wielkie umocnienie Jagiellonii. Marc Gual pojawia się dzięki decyzji FIFA

Brazylijczyk najpierw założył tzw. „siatkę”, czyli zagrał piłkę między nogami obrońcy, a potem pobiegł w stronę bramki. Ronaldo nie zdołał oddać rzutu, bo wcześniej w piłkę uderzył bramkarz – ale zrobił to dość nieudolnie i były piłkarz znów do niej podbiegł. Brazylijczyk ponownie pokonał obrońcę i tym razem trafił celnie. Bramkarz mógł tylko bezradnie patrzeć, jak piłka trafia w siatkę.

Chociaż 46-latek nie jest już zawodowym piłkarzem, nadal pozostaje aktywny w świecie piłki nożnej. W 2018 roku mistrz świata kupił 51 proc. akcji Actual Valladolid i zapłacił za nie 30 mln euro. W zeszłym sezonie klub spadł do drugiej ligi w Hiszpanii, po czym Brazylijczyk złożył obietnicę: jeśli drużyna wróci na szczyt, pojedzie na 450-kilometrową trasę rowerową. Na awans nie musiał długo czekać i w kolejnym sezonie drużyna wróciła do La Liga, zajmując drugie miejsce w tabeli. Ronaldo oczywiście dotrzymał obietnicy.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Lukaku kontra fani InteruLukaku we łzach po transferze, a ultras reagują: Teraz Romelu, długa piłka i gaz

Teraz 46-latek postawił sobie kolejny cel – nie chce ponownie odpuścić drużyny. Jak donosiły media, Ronaldo planuje wzmocnić drużynę – jego dwaj rodacy Marcelo i Dani Alves są na liście życzeń Brazylijczyka. Zanim jednak 46-latek przyciągnie wspomnianych zawodników, muszą zgodzić się na znacznie niższe warunki finansowe niż te, na które mogli liczyć w poprzednich klubach.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.