Rosjanie przyjadą do Pragi? Czesi nie chcą ich widzieć

Za dwa tygodnie NHL rozpocznie nowy sezon dwoma meczami w Pradze. Był jednak duży drawback, bo czeskie władze nie zgadzają się na przyjazd rosyjskich hokeistów.

Piotr Bobakowski

Martin Smolek, wiceminister czeskiego MSZ

PAP / Krzysztof Świderski / Na zdjęciu: Martin Smolek, wiceminister MSZ Czech

San Jose Sharks i Nashville Predators zagrają na inaugurację NHL w Pradze. Wielki pokaz hokejowy ma się odbyć za dwa tygodnie (7-8 października w O2 Enviornment), ale są komplikacje – pisze portal isport.blesk.cz.

Chodzi o brak zgody czeskiego MSZ na przyjazd rosyjskich zawodników z obu drużyn – Aleksandra Barabanowa, Jewgienija Świechnikowa, Danila Guszyna, Timura Ibragimowa, Artemiego Knazewa i Mikołaja Knyżowa (wszyscy Sharks) oraz Jarosława Askarowa, Jakow Trenin i Jegor Afanasjew (Predators).

Czeskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wysłało pismo do władz NHL w tej sprawie, ale nie otrzymało jeszcze oficjalnej odpowiedzi.

ZOBACZ WIDEO: Czy było klepnięcie? Artur Szpilka skomentował losy walki Janikowski-Breese

– Czechy i inne kraje strefy Schengen nie powinny obecnie wydawać wiz wjazdowych rosyjskim sportowcom. Takie podejście opiera się na zaleceniach ministrów sportu, aby uniemożliwić rosyjskim graczom udział w meczach i turniejach w Unii Europejskiej w związku z rosyjską inwazją wojskową na Ukrainę – przyznał czeski wiceminister spraw zagranicznych Martin Smolek.

NHL na razie milczy, chociaż dyrektor generalny Sharks, Mike Grier, wyjaśnia to. – Albo wszyscy przyjedziemy do Pragi jako zespół, albo nikt nie przyjedzie. To nie wina tych hokeistów z Rosji. Nie zrobili nic złego. Myślę, że nie powinni być za to karani – zapowiedział jeden z szefów klubu San Jose.

Patrzeć:
Rosjanie wykluczone. Czerchow był zaskoczony
Niepokojące sygnały z FIS. Chodzi o Rosjan i Białorusinów

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.