Rosjanie znaleźli rywala! Mecz jest w sobotę

Bezpośrednio po agresji Rosji na Ukrainę władze światowego i europejskiego futbolu postanowiły: wykluczenie wszystkich kadr “Sborny” z rozgrywek pod egidą UEFA i FIFA. Drużyna seniorów, kierowana przez Valerego Karpina, została automatycznie usunięta z play-offów o awans do mistrzostw świata. W pierwszej fazie miała zmierzyć się z Polską.

Kilka dni temu ogłoszono, że Rosjanie są na pewno Nie będą też mogli wziąć udziału w eliminacjach Euro 2024, a co za tym idzie – w samym turnieju. Choć obecnie znajdują się na peryferiach futbolu, cały czas starają się wrócić na salony. Jak dotąd – bezskutecznie.

Co ciekawe, federacji rosyjskiej udało się znaleźć rywalkę, która zgodziła się rozegrać z nią mecz towarzyski. Będzie to Kirgistan, a starcie odbędzie się w najbliższą sobotę. Dla Rosji będzie to pierwszy mecz reprezentacji narodowej od 14 listopada ubiegłego roku. To wtedy w eliminacjach Mistrzostw Świata przegrała z Chorwacją 0:1.

Kirgistan jest 95. drużyna w rankingu FIFA. Ostatnie występy zagrał w czerwcu w ramach Pucharu Azji. Rzadko gra z zespołami czołowych światowych liderów. Ostatnim rywalem dość poważnego kalibru była Japonia. W czerwcu 2021 przegrał z nią 1:5. Najważniejszą postacią drużyny jest jej kapitan – Valery Kitschin, piłkarz… rosyjskiego pochodzenia. Występuje w Jeniseju Krasnojarsk.


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.