Rozpowszechniono zdjęcie niedźwiedzia z Doliny Kościeliskiej w Tatrach. „Turyści mieli ogromne szczęście”

Niedźwiedź został zauważony na jednym z najczęściej odwiedzanych szlaków turystycznych w Tatrach. W sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające zwierzę przechodzące przez ścieżkę i stojących w pobliżu turystów. Nie zdawali sobie nawet sprawy, jakie mieli szczęście, bo w pobliżu czaił się niedźwiadek.

Poza Bieszczadami, Tatry są jedynymi górami w Polsce z pozostałościami dzikiej przyrody, w których wciąż występują trzy największe drapieżniki: ryś, wilk i niedźwiedź brunatny. Młody osobnik tego ostatniego gatunku zaobserwowano niedawno na szlaku turystycznym w Dolinie Kościeliskiej.

Niedźwiadek na szlaku w Tatrach. W pobliżu czaiło się prawdziwe niebezpieczeństwo

Niezwykły widok został uchwycony na zdjęciu w piątek, 29 lipca. Na profilu Lubuskich Łowców Burz na Facebooku możemy zobaczyć, jak mały niedźwiadek w pośpiechu przemierza szlak turystyczny i kieruje się w krzaki po drugiej stronie.

W tle widać grupę turystów. Niektórzy ludzie nie zwalniają tempa, najwyraźniej mając poczucie, że zawracanie może skończyć się dramatycznie. Tymczasem niektórzy próbują sfotografować dzikie dziecko, ignorując potencjalne zagrożenie.

Czego koty najbardziej się boją? Najpopularniejsze lęki kotów

CZYTAJ

Internauci zasmuceni widokiem zwierzęcia”To nie jest dziecko, które powinno uciekać ”

Zdjęcie niedźwiadka w Tatrach rozeszło się w mediach społecznościowych w zawrotnym tempie i wywołało dyskusję w sekcji komentarzy. Niektórzy komentatorzy przyznali, że widok misia uciekającego przed turystami napawa ich smutkiem i niepokojem. Dostrzegli potrzebę uregulowania ruchu na tatrzańskich szlakach, aby zapobiec niszczeniu lokalnego ekosystemu.

Miały ograniczać ruch, ale względy finansowe wydawały się przeważać – zasugerował jakiś internauta.

Biedne niedźwiedzie. Powoli na każdej ścieżce i za każdym drzewem będzie stał „turysta”. Nie będzie dla nich miejsca, bo szczyty są zajęte powiedział jeden użytkownik.

Brak miejsca dla dzikich zwierząt, cholernie smutne, że muszą narażać się na taki stres i uciekać od hałasu we własnym domu – inna osoba zauważyła.

Pojawiły się też głosy, że turyści uchwyceni na zdjęciu mieli dużo szczęścia, biorąc pod uwagę, że matka niesfornego niedźwiadka najprawdopodobniej przebywała w pobliskich krzakach. Zdjęcie wykonane z innej perspektywy potwierdziło podejrzenia internautów.

Jest dzikim zwierzęciem, które boi się człowieka, ale zaskoczone może poczuć się w niebezpieczeństwie i zaatakować w obronie siebie lub swojego potomstwa. Gdy widzimy niedźwiedzia w pobliżu szlaku, powinniśmy zachować dystans i powoli oddalać się w przeciwnym kierunku – powiedział PAP Jan Krzeptowski-Sabała z TPN w związku z decyzją o zamknięciu szlaku na odcinku od schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej do Równi Waksmundzkiej, która została wydana w kwietniu br.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub chcesz opowiedzieć ciekawą historię związaną ze zwierzęciem, napisz do nas na adres redakcja@swiatzwierzat.pl. Dołącz również do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt – We Love Animals. Zostań z nami!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Gray, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

unsplash / Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras pasujących do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spora niespodzianka

Psy znane są ze swojej mobilności i potrzeby stałego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy odpowiednie również dla introwertyków, którzy potrzebują trochę więcej spokoju. Niektóre sugestie mogą Cię zaskoczyć

Źródło: o2.pl

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.