Samochód w upale to śmiertelna pułapka. Ostrzega policja z Płocka – PetroNews

Policjanci ostrzegają przed zostawianiem dzieci i zwierząt w samochodach podczas upałów. Wysoka temperatura to śmiertelne zagrożenie.

Zbliża się letni sezon upałów. Przebywanie w rozgrzanym samochodzie jest niebezpieczne dla naszego zdrowia, a pozostawienie w nim dzieci i zwierząt prowadzi do pewnej tragedii.

– Temperatura w rozgrzanym samochodzie może sięgać nawet 50-60 stopni Celsjusza. Pozostawienie otwartego okna w pojeździe wcale nie poprawia temperatury wewnątrz auta, podobnie jak pozostawienie pojazdu w zacienionym miejscu. Wtedy temperatura spada tylko o kilka stopni, co nie zwiększa bezpieczeństwa dziecka ani zwierzęcia w ogrzewanym wnętrzu auta – wskazuje Komenda Miejska Policji w Płocku.

Każdy, kto w upalny dzień zobaczy zamknięte w samochodzie dziecko lub zwierzę, powinien natychmiast zareagować, powiadamiając Policję. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. W takiej sytuacji liczy się każda minuta.

– Jeśli jednak zobaczymy, że dziecko jest w samochodzie i nie może czekać na pomoc Policji, nie bój się podjąć działań ratujących mu życie. Wystarczy chwila, by wydarzyła się tragedia – podkreśla Komenda Miejska Policji w Płocku.

Pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w samochodzie na pełnym słońcu może zagrażać życiu. Nie warto ryzykować, konsekwencje takiego zachowania mogą być tragiczne.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.