Sceneria jak z horroru. Materiały z opuszczonego akwarium chłodzą twoją krew w żyłach

Znalezione artefakty mogłyby posłużyć jako rekwizyty do horroru. Wśród nich były zmumifikowane szczątki rekina i rozkładającej się ośmiornicy. Mały rekin rafowy znajduje się w zepsutej szafce, a jego rozmiar sugeruje, że zwierzę było martwe w czasie wystawy.

Przeczytaj także: Niedźwiedź wysoko, czyli jak weterynarze uratowali (nie)szczęśliwego misia

Aby zachować wygląd zwierzęcia, eksperci najpierw potraktowali szczątki chemikaliami, a następnie umieścili je w hermetycznym zamknięciu. Niestety w pewnym momencie gablota pękła, przez co rekin się rozłożył i teraz jest bliżej rekwizytu prosto z Rekin a nie wartościowy przedmiot z punktu widzenia nauki. Ponadto uczestnicy wyprawy znaleźli rozłożone szczątki ośmiornicy i kałamarnicy, które wcześniej były przechowywane w szklanych słojach.

W tym przypadku scenariusz wydaje się podobny do rekina. Formaldehyd zmieszany z wodą, popularna formalina, był najprawdopodobniej używany do konserwacji martwych głowonogów. Dwie rozgwiazdy spotkały nieco inny los – wyschły i nie załamały się. Na miejscu odkryto również replikę kałamarnicy – formy biologiczne tych zwierząt były wcześniej trzymane w akwarium, ale zostały stamtąd przeniesione po zamknięciu obiektu.

Przeczytaj także: Nie zamarza, bo chroni ją biologia. Niezwykły organizm znaleziony na Grenlandii

Oczywiście pojawia się pytanie, gdzie znajduje się dane akwarium. Niestety nie mamy takich informacji, choć autor nagrania ujawnił, że obiekt znajduje się w Hiszpanii i został zamknięty w 2014 roku. Taka decyzja została podjęta po tym, jak fala powodziowa uszkodziła budynek. Biorąc to pod uwagę, można się domyślać, że cała akcja miała miejsce na północno-zachodnim wybrzeżu Hiszpanii, gdzie w tym okresie doszło do powodzi.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.