Schronisko w Płocku. “Nigdy nie było tak źle!” Pomożesz?

Wiadomości

Schronisko dla zwierząt w Płocku alarmuje, że sytuacja robi się wręcz dramatyczna. Psy rosną tam bardzo szybko, a liczba kotów osiągnęła rekordową liczbę 65! Warto pomagać, akcje specjalne już w sobotę w Orlen Arenie iw niedzielę w Podolszycach.

– Dziś tylko cztery kocie wpisy, w tym dwa maluchy. Wczoraj też dwoje maluchów! Nigdy nie było tak źle. Co się stanie zimą, gdy pojawią się nowe, nowe mioty? Poza tym pojawił się wirus, nie ma już miejsc na kwarantannę, nie ma też pomieszczeń do odseparowania nowych, nieszczepionych kotów – poinformowało schronisko na FB.

Jest dużo do zrobienia, a bardzo mało, jeśli chodzi o adopcję kota. Potrzebujesz m.in. wolontariuszy, bo 10 osób już sobie nie poradzi. Potrzebujesz np. klatek, poduszek elektrycznych dla niemowląt i chorych.

Schronisko dla Zwierząt w Płocku. Akcja w Orlen Arenie

Schronisko prosi również o pomoc w promowaniu informacji o adopcji zwierząt.

W sobotę 23 września planowana jest zbiórka dla bezdomnych zwierząt ze schroniska · w Orlen Arenie w Płocku, przed meczem Nafciarzy z Zagłębiem Lubin (mecz rozpocznie się o godzinie 17:00). Około. czas. O 16:30 po sali przejdą wolontariusze z uczniami, którzy szukają kochających i odpowiedzialnych domów.

– Będzie możliwość ich poznania, pogłaskania i zrobienia zdjęć. Wolontariusze podpowiedzą, jak adoptować psa lub kota, jak dbać o jego bezpieczeństwo, karmić i socjalizować – zachęcają do przebywania w schronisku.

W holu głównym Orlen Areny w godzinach od 16:00 do 17:00 prowadzona będzie zbiórka upominków dla czworonogów. W Płockiej Strefie Schroniska będzie galeria psów do adopcji, ulotki schroniska, informujące m.in. jak się zachować, gdy spotkasz bezdomne zwierzę.

Schronisko dla Zwierząt w Płocku. Akcja w Parku Północnym

Natomiast w niedzielę w godzinach 11:00 – 13:00 w Parku Północnym w Podolszycach Północ planowana jest akcja „Od bezdomnego do przysposobionego – poznaj psy ze schroniska w Płocku”. Tam również będzie można spotkać psy czekające na przyjaciół i dom. Ignaś, Wera, Lucek i Felek zapraszają!

W niedzielę 2 października w schronisku (ul. Parowa 20) zaplanowany jest ostatni w tym roku Dzień Otwarty. Spacery rozpoczynają się co godzinę – o godzinie 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.