Sensacyjne informacje na temat Micka Schumachera

Mick Schumacher nie ma najlepszych wyników w sezonie 2022. Okazuje się, że Haas miał już dość ciągłych wypadków Niemca i chciał zerwać kontrakt. Ferrari zablokowało taki ruch.

Łukasz Kuczera

Mick Schumacher

Materiały prasowe / Haas / Na zdjęciu: Mick Schumacher

Mick Schumacher startuje w Formule 1 od sezonu 2021. Haas oczekiwał od młodego Niemca znaczącego postępu w przyszłym roku ścigania się w królowej sportów motorowych. Zwłaszcza, że ​​zespół poprawił swój samochód i wreszcie ma narzędzie do regularnej walki o punkty w F1. Tymczasem 23-latek wciąż ma zero punktów.

Jak ustalił „Berliner Kurier”, Haas chciał rozwiązać kontrakt Schumachera przed terminem przed GP Azerbejdżanu. Kierownictwo amerykańskiego zespołu było wściekłe na młodego kierowcę z powodu jego kolejnych wypadków. Poważne awarie w Arabii Saudyjskiej i Monako kosztowały zespół ponad 2 miliony dolarów.

Gunther Steiner chciał, aby sezon 2022 dla Haasa zakończył rezerwowy Pietro Fittipaldi lub trzeci kierowca Ferrari Antonio Giovinazzi. Ale Włosi nie zgodzili się na taki ruch i zablokowali jakiekolwiek rozmowy w tej sprawie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspsport: co się tam stało? Szalone sceny po meczu Polaków!

Ferrari ściśle współpracuje z firmą Haas, dostarczając Amerykanom szereg części. Przy fabryce w Maranello wybudowano nawet specjalny obiekt, w którym pracują byli pracownicy włoskiej stajni. Zostali oddelegowani do działania w imieniu Haasa po wprowadzeniu limitu wydatków w F1, co zmusiło Ferrari do odchudzenia personelu.

Ze względu na warunki sojuszu Ferrari ma prawo zająć jedno miejsce w Haas, dlatego Włosi nie zgodzili się na wyrzucenie Schumachera z zespołu w sezonie 2022. Młody Niemiec należy do akademii talentów Ferrari.

W tej chwili nie jest jasne, czy Haas będzie chciał kontynuować współpracę z 23-latkiem w następnym sezonie F1. Ostatnie GP Kanady było przełomem dla Schumachera, który zajął szóstą pozycję startową, pokazując się bardzo dobrze w deszczowych kwalifikacjach. Nie ukończył jednak wyścigu z powodu awarii samochodu.

Przeczytaj także:
Ferrari oskarża FIA. Skandal F1 staje się coraz szerszy
Burzliwe spotkanie w F1. Doszło do bójki z szefem Mercedesa

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Mick Schumacher straci miejsce w F1 po 2022 roku?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.