Sergi Roberto ›FCBarca.com interesuje się Los Angeles Galaxy

Kilka dni temu do Los A.ngeles Galaxy przeniósł się do Riqui Puig i dzisiaj Sport poinformował, że amerykański klub jest zainteresowany także innym zawodnikiem Barcelony, Sergim Roberto. Switch mógł się odbyć tylko zimą, ponieważ okienko transferowe MLS zostało już zamknięte.

W czwartek Barcelona ogłosiła porozumienie z Los Angeles Galaxy w sprawie przekazania Riqui Puig. Młody Hiszpan dołączył do amerykańskiej drużyny za darmo, podpisując trzyletni kontrakt. Barça zachowała prawo do otrzymania 50% sumy kolejnej transakcji z udziałem 22-letniego pomocnika. Możliwe jednak, że wkrótce inny gracz Barcelony nie dołączy do Puiga. Jak donosi Sportzespół MLS jest zainteresowany sprowadzeniem Sergi Roberto.

Jak twierdzi SportAmerykański klub skontaktował się z Barçą kilka tygodni temu w sprawie potencjalnego transferu Roberto. W międzyczasie nazwisko Riqui Puiga również trafiło do stołu podczas rozmów i to 10 pomocnik ostatecznie przeniósł się do Los Angeles. Nie oznacza to jednak, że Galaxy zrezygnował z pomysłu sprowadzenia 30-latka.

Sergi Roberto stracił wiele miesięcy z powodu kontuzji, a wcześniej też miał problemy z uzyskaniem odpowiedniej formy. Mimo to Barça przedłużyła z nim kontrakt, który wygasł miesiąc temu. Xavi uznał, że wszechstronny 30-latek może być przydatnym dodatkiem do drużyny. Jeśli Los Angeles Galaxy zdecyduje się na zakup Roberto, będzie mógł to zrobić najwcześniej zimą, bo właśnie skończyło się letnie okienko transferowe w USA. Amerykańskie kluby mogą obecnie sprowadzać tylko wolnych agentów.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.