Sergiño Dest może odejść, jeśli Barcelona zwerbuje Césara Azpilicueta ›FCBarca.com

Podczas gdy Sergiño Dest wielokrotnie wyrażał chęć kontynuowania kariery w Barcelonie, możliwe jest, że Amerykanin zostanie sprzedany, gdy do klubu dołączy César Azpilicueta. Wyrok zainteresował 21-letniego adwokata prawicy Sport ważne kluby europejskie.

Jesteśmy już w połowie okienka transferowego, a Barcelona zdążyła już zdobyć najważniejsze (i najtrudniejsze) cele transferowe. Jednak praca nie jest jeszcze zakończona. Mateu Alemany będzie musiał w najbliższych dniach negocjować z Chelsea, aby kupić Césara Azpilicueta, na którego Xavi bardzo liczy. Opcja lewego obrońcy Marcosa Alonso jest nadal aktywna, ale switch na prawego obrońcę jest bliższy finalizacji. Według dziennika Sport jeśli Hiszpan jedzie do Barçy, Sergiño Dest może pożegnać się z klubem, pod warunkiem, że do klubu trafi dobra oferta i zgodnie z Sport są kluby zainteresowane Amerykaninem.

Jak informuje Sport, Azpilicueta byłby w Barcelonie jako zawodnik wyjściowej jedenastki. Xavi liczy na 32-latka. Według trenera jest to switch strategiczny. Zawodnik Chelsea zapewniłby nie tylko wysokie umiejętności piłkarskie, ale także doświadczenie i mentalność przywódczą. To nie jest pozytywna wiadomość dla Sergiño Desty. Tym bardziej, że Azpilicueta byłby piątym zawodnikiem w drużynie, który mógłby grać jako prawy obrońca. Oprócz Hiszpana i Desty na prawą stronę obrony mogą grać także Sergi Roberto, Ronald Araujo i nowo sprowadzony Jules Koundé.

Amerykanin wielokrotnie dawał do zrozumienia, że ​​naprawdę chce zostać w Barcelonie i walczyć o pierwszy skład pod czujnym okiem Xaviego. Jednak klub otrzymał już zapytania od znanych klubów zainteresowanych prawą obrońcą. Pewne jest, że dopóki Azpilicueta nie pojawi się w Barcelonie, 21-latek nie zostanie sprzedany. Kierownictwo sportowe jest jednak przekonane, że reprezentant Hiszpanii w końcu uda się na Camp Nou. Jak informuje Sportklub jest przygotowany na wiele rzeczy, które wydarzy się na rynku transferowym w sierpniu.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.