Siatkarz ujawnił kulisy zakończenia kariery zawodowej. Nie taki był plan – Siatkówka – Sport Wprost

Wraz z przybyciem trenera Nikoli Grbića z drużyną pożegnało się kilku kultowych graczy. Michał Kubiak i Piotr Nowakowski oficjalnie zakończyli karierę. Fabianowi Drzyzdze brakowało też miejsc w składzie. Damian Wojtaszek, który również nie otrzymał nominacji i oficjalnie zakończył karierę, opowiedział “Przeglądowi Sportowemu” kulisy tych reprezentatywnych wydarzeń. Siatkarz wydaje się pogodzony z sytuacją, ale nieco inaczej wyobrażał sobie rozwiązanie.

Wojtaszek nie został powołany. Z trenerem rozmawiał dopiero tydzień później

Z rozmowy Damiana Wojtaszka z Przeglądem Sportowym dowiadujemy się, że Damian Wojtaszek dowiedział się o nominacjach Nikoli Grbica z telewizji, więc tak naprawdę do końca nie wiedział, czy nowy trener weźmie go pod uwagę. To prawda, że ​​zdecydował się zakończyć karierę jako libero w noc po zdobyciu przez Polskę brązowego medalu Mistrzostw Europy. – Miałem powiedzieć nowemu trenerowi Nikoli Grbici, że w przypadku kontuzji jakiegokolwiek libero przed Mundialem będę gotów pomóc drużynie – powiedział Wojtaszek.

Rozmowa odbyła się jednak tydzień po oficjalnym ogłoszeniu nominacji, więc Wojtaszek do tej pory zdołał zakończyć karierę. – Przyznał, że zapomniał do mnie zadzwonić, bo miał dużo na głowie. Nie winię go. Jednak czułem też, że nominacja będzie trudna, bo Jakub Popiwczak i Paweł Zatorski grali fantastyczne sezony – powiedział siatkarz.

Selektor podczas spóźnionej rozmowy wyjaśnił Wojtaszkowi, że chce dać szansę Popiwczakowi. Doświadczony libero zrozumiał tę decyzję i, jak mówi sam Kuba, jest gotowy do wyjazdu na olimpiadę. – 16 lat. Ten chłopak nie spoczywa na laurach, jest bardzo zorganizowany i wie na czym mu zależy – podsumował Wojtaszek.


Przeczytaj także:
Tak mają wyglądać mistrzostwa świata w siatkówce. Wiadomo, ilu będzie gospodarzy

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.