Siatkarze Ligi Narodów: Polska – USA. Transmisja telewizyjna i strumień on-line

Po wygraniu ćwierćfinału polscy siatkarze przystąpią do walki w półfinale Ligi Narodów 2022. Mecz Polski ze Stanami Zjednoczonymi będzie transmitowany od godziny 17:45 w Polsat Sport i Polsat Field Go.

Ćwierćfinał z Irańczykami był dla Polaków bardzo wymagający. Po 4 setach na tablicy wyników było 2:2. O awansie zadecydował więc tie-break. Decydujący set rozpoczął się od mocnego otwarcia Polaków, które po trzech blokach punktowych prowadziły 4-0. Bohaterem tej części meczu był Semeniuk, który nie tylko powstrzymywał ataki rywali, ale także skutecznie atakował (7:2). W dalszej części seta sytuację kontrolowali polscy siatkarze. Końcówka to dobra gra Karola Butryna, a blok punktowy przyniósł piłkę meczową (14:5). Asa odpowiedział Ebadipour, ale w kolejnej akcji Irańczycy dotknęli siatki i ten błąd zakończył emocjonujący mecz (15:7).

Amerykanie zmierzyli się w ćwierćfinale z Brazylią, obrońcą tytułu. „Canarinhos rozpoczęli to starcie lepiej. Szybko zdobyli kilka punktów przewagi (3:7), które utrzymali przez cały set. Ostatnie dwa punkty przyniosły zespołowi Canarinhos udane ataki Joandry Leal (20:25). znacznie lepsza gra dla siatkarzy z USA, którzy szybko zyskali przewagę, dzięki czemu wygrali 25:22. Set numer 3 był dobrym początkiem dla siatkarek z Brazylii (6:10). Amerykanie długo pracowali nad tym do przegranych, zrobili to i wygrali 25:23 W czwartym meczu zawodnicy z USA wyraźnie odskoczyli od rywali i pewnie wygrali 25:17.

Jeśli Polacy pokonają Amerykanów, w finale wyjdą z lepszymi z pary Włochy – Francja. Towarzystwo jest więc znakomite – pierwsi to mistrzowie Europy, a drudzy złoci medaliści olimpijscy. Najpierw podopieczni Nikoli Grbića muszą skupić się na spotkaniu z USA.

Transmisja meczu Polska – USA od godziny 17:45 w Polsat Sport i Polsat Field Go.