Silny środek do pocierania dla Polek. „Wszystko trochę stresu”

Pokonanie Chorwacji 3:1 nie było łatwym zadaniem dla reprezentantów Polski. Maria Stenzel wskazała w rozmowie z Polsat Sport, co jest największym atutem po zwycięskiej inauguracji mistrzostw świata w siatkówce.

Sebastian Szczytkowski

Maria Stenzel

Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Maria Stenzel

Polacy rozpoczęli mecz obiecująco, bo w pierwszym secie prowadzili od startu do mety. Zwycięstwo 25:19 nie dało impetu Polakom, które w drugim secie przez minutę nie miały awansu i zostały pokonane przez Chorwatów 21:25.

Kluczową dla pojedynku grą była trzecia gra, w której Polska prowadziła 5-2, następnie przegrywała 8:16, a ostatecznie wygrywała 25:23. Bardzo ważne w prowadzeniu widowiskowego pościgu były środkowe zawodniczki Agnieszka Korneluk i Kamila Witkowska, a także podwójna zmiana Katarzyny Wenerskiej i Moniki Gałkowskiej.

– Trudno w ogóle opisać ten trzeci set. Trzeba być na boisku i tego doświadczyć – nagle zaczęliśmy walczyć. Z pewnością odrabianie tak dużych strat w zestawie to wyczyn – mówi libero Maria Stenzel w rozmowie z Polsat Sport.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspsport: Andrejczyk na wakacjach. Wybrała niezwykły kierunek

Polska rozpoczęła mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku od zdobycia kompletu punktów. W czterech pozostałych meczach pierwszej fazy grupowej będzie miał przewagę własnej hali.

– Nasza gra czasami nie wyglądała tak, jak chcieliśmy. Chorwatki nie poddały się i walczyły do ​​końca. Wkradł się trochę stresu. Cieszę się, że nie poddaliśmy się w trudnej sytuacji, aw Lidze Narodów nasze głowy mogły przestać pracować w podobnych okolicznościach. Teraz można było zobaczyć postęp i jak radzimy sobie w takich sytuacjach – podsumował Stenzel.

Czytaj też: Zaskakująca nieobecność Malwiny Smarzek w kadrze na Mistrzostwa Świata. Pojawiły się nowe informacje
Czytaj także: Brazylia utworzyła rezerwy, aby celowo przegrać. Efekt?

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

Czy Polska awansuje do ćwierćfinału mundialu?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.