Skandal w klubie PlusLiga. Siatkarka postąpiła niewytłumaczalnie – Siatkówka – Sport Wprost

Rok temu Micah Ma’a dołączył do GKS Katowice, z którym w ubiegłym sezonie wywalczył ósme miejsce w PlusLidze i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Deklarujący ma kontrakt ważny do 31 maja 2023 roku, ale w kwietniu jego agent poinformował klub o chęci rozwiązania kontraktu przez zawodnika.

Jak czytamy w oświadczeniu GKS, klub pomimo “Trudny second na rynku transferowym i brak dostępnych alternatyw” rozpoczął rozmowy z 25-latkiem. Nie zgodził się na ofertę pracodawcy, natomiast klub nie chciał zgodzić się na jego propozycję, która miała narazić GKS na „Poważne straty finansowe, sportowe i wizerunkowe”. “W związku z tym klub poinformował zawodnika, że ​​umowa na sezon 2022/2023 pozostaje w mocy” – dodany.

PlusLiga. GKS Katowice reaguje

Micah Ma’a nie zamierzał jednak ustąpić i pod koniec maja poinformował pracodawców, że wypowiada umowę “Z powodu nieuzasadnionego zachowania klubu”. Nie przemówiło to do kierownictwa GKS-u, które stwierdziło, że Amerykanin nie ma powodu do zerwania kontraktu, a 25-latkowi powiedział, że pozostanie zawodnikiem drużyny. Mimo to rozgrywający nie pojawił się w Katowicach na pierwsze treningi przed sezonem 2022/2023.

O sprawie zostały już poinformowane Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB), Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Polska Liga Piłki Siatkowej. GKS Katowice również wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec siatkarza i nie zamierza przychylić się do jego prośby w sprawie rozwiązania kontraktu.

Nasz klub pozostaje zaangażowany w ważny kontrakt z Micah Ma i czeka na jego przybycie w nadchodzących dniach. W celu zagwarantowania odpowiedniego poziomu sportowego drużyny oraz odpowiedniej jakości przygotowań do nadchodzącego sezonu, Klub 1 sierpnia rozpoczął poszukiwania zawodnika do uzupełnienia składu. – czytamy w oświadczeniu.


Przeczytaj także:
Quiz dla miłośników siatkówki. Ostrzegam, te pytania mogą być problematyczne

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.