Skandaliczne słowa prezesa Fenerbahce. “Nie przeprosimy Ukrainy” Piłka nożna

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Dynamo Kijów wygrało 2:1 w dwumeczu z Fenerbahce Stambuł i awansowało do trzeciej rundy. W pierwszym meczu, rozegranym na stadionie ŁKS-u Łódź, padł bezbramkowy remis, natomiast w rewanżu w tureckiej stolicy Ukraińcy zapewnili sobie zwycięstwo dzięki bramce w 114. minucie.

Obejrzyj wideo
Camp Nou – prezentacja Lewandowskiego

Kamiński zadebiutował w Bundeslidze, reszta Polaków nie ma się z czego cieszyć w pierwszej turze

Szokujące słowa prezydenta Fenerbahce Stambuł

Na drugim spotkaniu doszło do skandalu. Po golu strzelonym przez Dynamo niezadowoleni fani Fenerbahce zaczęli skandować imię prezydenta Rosji Władimira Putina. Chcieli w ten sposób odwrócić uwagę rywali i zwiększyć szanse na zwycięstwo tureckiej drużyny. Prezydent Fenerbahce wydał kontrowersyjną odpowiedź na tę sprawę.

– Nie będziemy przepraszać Ukrainy. Po wszystkich przemówieniach ukraińskiego ambasadora powinien nas przeprosić. Tak, te piosenki nie pasują do tożsamości naszego klubu. Ale co mieliśmy zrobić? Zapieczętować ich usta? powiedział Ali Koc.

Więcej treści sportowych znajdziesz także na Gazeta.pl

Przedstawiciel klubu ze Stambułu zaznaczył jednak, że pieśni te nie powinny być utożsamiane z klubem. – Uważam za niestosowne grać tę pieśń, nawet w moim gniewie. Potępiam jednak tych, którzy utożsamiają 115 lat z reakcją niektórych fanów. Jesteśmy przeciwko wojnie. Nasze stanowisko jest jasne – dodał.

UEFA reaguje na skandal

Skandaliczne zachowanie kibiców Fenerbahce zostało potępione przez środowisko piłkarskie i spotkało się z reakcją najważniejszych autorytetów. UEFA poinformowała, że ​​wszczęła śledztwo w tej sprawie.

– Zgodnie z artwork. 31 ustawy o Regulacji Dyscyplinarnych Inspektor ds. Etyki i Dyscypliny UEFA zbada domniemane wykroczenia kibiców Fenerbahce podczas drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów przeciwko Dynamo Kijów, która odbyła się 27 lipca 2022 r. w Stambule – my przeczytaj w oświadczeniu.

Grzegorz Krychowiak, czerwona kartkaNagle Krychowiak eksplodował. Sędzia sięgnął po czerwoną kartkę i zrzucił Polaka z boiska [WIDEO]

Sport.pl transmisje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka dla Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, zdjęcia ze stadionu i miejsc, które teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. Wszystko to można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Zdjęcia, smaki, relacje na żywo, zdjęcia i filmy. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.