Skandaliczne słowa prezydenta Fenerbahce dotyczące Ukrainy. – Czy mieliśmy zapieczętować ich usta?

Do skandalu doszło podczas meczu Fenerbahce z Dynamem Kijów, który odbył się w ramach drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Tureccy kibice skandowali imię prezydenta Rosji Władimira Putina.

Do sprawy odniósł się prezes Fenerbahce Ali Koc. – Nie będziemy przepraszać Ukrainy. Po wszystkich przemówieniach ukraińskiego ambasadora powinien nas przeprosić. Tak, te piosenki nie pasują do tożsamości naszego klubu. Ale co mieliśmy zrobić? Zapieczętować ich usta? powiedział Koc.

Odwiedziliśmy centrum szkoleniowe FC Barcelona. Kibice czekali na Lewandowskiego

– Uważam, że to niestosowne śpiewanie tej pieśni, nawet w moim gniewie. Potępiam jednak tych, którzy nazywają 115 lat chwalebnej historii słuszną reakcją niektórych fanów, ale nieuzasadnionym dyskursem. Jesteśmy przeciwko wojnie. Nasze stanowisko jest jasne. Fenerbahce to największa organizacja pozarządowa w Turcji. Zbyt wielu będzie tych, którzy próbują przedstawić Fenerbahce jako sympatyka wojny. Zapisz to gdzieś w pamięci – dodał prezes klubu.

Prezydent potwierdził przekaz z przemówienia klubu tuż po zaistniałej sytuacji. – Wypowiadamy się przeciwko dyskursowi, który nie reprezentuje naszego klubu i w żaden sposób nie odzwierciedla korporacyjnej postawy klubu. Powodem takiego zachowania była przesadna radość niektórych zawodników rywali, zwłaszcza bramkarzy rezerw, którzy kiedyś grali. w Turcji, ale ta reakcja trwała tylko 20 sekund w 120-minutowym meczu” – czytamy w oświadczeniu.

Skandaliczne zachowanie kibiców tureckiego klubu zostało potępione przez społeczność piłkarską. UEFA wszczęła nawet śledztwo w tej sprawie. – Zgodnie z artwork. 31 ustawy o Regulacji Dyscyplinarnej Inspektor Etyki i Dyscypliny UEFA zbada domniemane wykroczenia kibiców Fenerbahce podczas drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów przeciwko Dynamo Kijów, która odbyła się 27 lipca 2022 r. w Stambule – przeczytaj w oświadczeniu.

Dynamo Kijów pokonało Fenerbahce w dwumeczu i awansowało do następnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W nim konkurują ze Sturm Graz. Pierwsza gra zakończyła się zwycięstwem Dynama 1-0.

***

Jego wzrok pogarszał się z dnia na dzień. Najpierw w jednym oku. Zajęcia na hali, piłka uderzona w twarz i Michał Globisz był w szpitalu. Później widoczność w drugim oku przygasła. Mimo to na trybunach gdyńskiego stadionu wciąż można spotkać zasłużonego młodzieżowego trenera i wychowawcę – przyjeżdża na mecze, a koledzy opowiadają mu, co dzieje się na boisku. W “X-ray” opiekun złotych medalistów mistrzostw Europy sprzed lat opowiada o nauce nowego życia i ustawieniu głowy pod takim kątem, by na przystanku był widoczny numer nadjeżdżającego trolejbusu.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.