Śledztwo w sprawie finansów klubu nabiera tempa. Policja weszła do lokalu

Ostatnio Stal Gorzów nie miała dobrej serii, bo po zatrzymaniu prezesa Marka Grzyba za działalność gospodarczą, teraz klub ma problemy z rozliczeniem dotacji miejskiej od 2020 roku. Śledztwo prokuratury przyspiesza i klub może mieć problemy.

Mateusz Puka

stoiska podczas GP w Gorzowie

WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: stoiska podczas GP w Gorzowie

Do tej pory w śledztwie dotyczącym ewentualnych nieprawidłowości w finansowaniu Moich Bermudów Stali Gorzów padły zeznania kilku pracowników klubu oraz dwóch zawodników tego zespołu. W ostatnich dniach wydarzyło się coś, co sugeruje, że prokuratura ma coraz więcej wątpliwości co do prawidłowości dokonanych ugód.

Policjanci weszli do klubu i zabezpieczyli dokumenty księgowe. Informację tę potwierdziły nam władze klubu. Żaden z przedstawicieli Stali nie chciał wypowiadać się w tej sprawie publicznie.

Zapytaliśmy o sprawę rzecznika gorzowskiej policji, ale odesłał nas do prokuratury prowadzącej śledztwo po szczegóły. – Na potrzeby śledztwa nie komentujemy żadnego z naszych działań. Możemy jedynie potwierdzić, że postępowanie przygotowawcze w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w finansowaniu klubu Stal Gorzów wciąż trwa – powiedział nam rzecznik Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp. Łukasz Gospodarek.

Z góry wiadomo było, że chodziło o ewentualne błędy w rozliczaniu dotacji gminnej przeznaczonej na sekcję piłki ręcznej. Już wstępne kroki pokazały, że najprawdopodobniej dwóch członków sekcji żużlowej wystawiło faktury za usługi sekcji piłki ręcznej. Śledczy dołożyli ostatnio wszelkich starań, aby sprawdzić, czy faktury odzwierciedlają stan faktyczny.

Teraz poszli o krok dalej, bo postanowili wejść do klubu i zabezpieczyć kolejne materiały, które mogą mieć wpływ na dalszy przebieg śledztwa.

Jednocześnie nowe władze klubu podkreślają, że prowadzone działania nie wpływają na funkcjonowanie Stali Gorzów. Wszyscy pracownicy klubu skupiają się teraz na organizacji sobotniej rundy Grand Prix i kolejnych meczów PGE Ekstraligi.

Czytaj więcej:
Motor Lublin może zmienić strategię transferową
Sparta otrzymała mocną reakcję PGE Ekstraligi

ZOBACZ WIDEO Kontuzje w ostatnich dwóch latach oderwały go od walki o tytuł. Teraz ma plan krok po kroku

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.