„Śniło mi się, że jakiś przystojny aspect dostrzeże we mnie piękno i urok. Tymczasem poznałam mojego męża, bo… współczuł mi” – Zabrany z życia

fot. Adobe Inventory, bnenin


Wszystko zaczęło się od krytycznej uwagi mojego przyjaciela.

– Mógłbyś coś zrobić z tymi włosami! Powiedziała, patrząc na mnie z dezaprobatą.

Znaliśmy się od lat i wiedziałem, że w słowach Asi nie ma cienia złośliwości, a jedynie szczerość i troska o mnie. Trudno się z nią nie zgodzić. Potem trochę zaniedbałem. Prawdopodobnie miało to związek z nieszczęśliwą miłością, z którą miałem spore doświadczenie.

Aspect wydawał się bardzo zaangażowany i niezwykle opiekuńczy wobec mnie. Dawno nikt nie robił mi śniadania, codziennie rano biegam po świeże bułeczki. Jednak ten raj trwał tylko trzy miesiące, bo wtedy… jego żona urodziła syna. Okazało się, że cały czas przebywała w szpitalu z ryzykiem zajścia w ciążę. Rafał rzucił się do niej, przynosząc jej te identical obiady, które dla mnie ugotował, a często z produktów, które kupowaliśmy razem w supermarkecie.

– Nie żałował nawet, że mnie oszukał! – zawołałem do Aśki na mankiecie.

Zostałem zepchnięty do fryzjera

Po tym, jak zniknął z mojego życia, czułam, że to wszystko. Czy kiedykolwiek jeszcze kogoś spotkam? Zdecydowanie nie… Wszyscy fajni faceci w moim wieku są zajęcia reszta to zwykłe gówno! ” – Myślałem. Dlatego wizyta u manikiurzystki czy fryzjera nie miała dla mnie sensu. “Do ssania?” Jaki jest drawback? Kto to zauważy? – Myślałem.

– I tak zaoszczędzę trochę pieniędzy, które przecież mogę wydać na lody i inne »pocieszyciele«. “

Zauważyła Asia. I dręczyła mnie tak długo, że W końcu umówiłem się na spotkanie. Jak tylko weszłam do salonu, musiałam szczerze przyznać, że to był dobry pomysł. Paweł, mój fryzjer, miał tyle pozytywnej energii!

– Zmienimy kolor na trochę jaśniejszy, twarz natychmiast się rozświetli – biegał wokół mnie podekscytowany. – Przetniemy go tutaj, odsłonimy oczy. Masz takie piękne oczy! – zapewnił.

Dzięki mojemu fryzjerowi Znowu poczułam się jak kobieta – atrakcyjna i jeszcze młoda, bo ma dopiero trzydzieści trzy lata. Kiedy spojrzałam w lustro, kiedy kończył układać moje włosy, poczułam przypływ mocy. – A co powiesz na zrobienie paznokci? – Zdecydowałem. Tym bardziej, że za oknem salonu zrobiło się nagle ciemno i padał deszcz i śnieg.

„Może minie, zanim stąd wyjdę” – pomyślałem i… tak się stało! Po kolejnej godzinie, którą spędziłem na manicure i piciu herbaty ziołowej, po ulewie nie było śladu. Mam szczęście dzisiaj i tak będzie na zawsze! „Pomyślałem, wychodząc żwawo z salonu. Do przystanku byłem zaledwie kilka kroków. Stałem na nim, zerkając na rozkład jazdy, kiedy mój autobus był tam.

“Za trzy minuty” – ucieszyłem się. Odwróciłem się, wyjąłem komórkę, żeby zadzwonić do Asi, a potem przejeżdżający z dużą prędkością samochód ochlapał mnie błotem pośniegowym z ogromnej kałuży. To było tak nieoczekiwane, że przez chwilę poczułem się, jakbym tonął!

Zostałem uderzony wodą w twarz, zamknąłem oczy, a kiedy je otworzyłem, świat nagle znów stał się czarno-biały. Po mojej pięknej fryzurze nie ma nawet śladu! Mój wełniany płaszcz ociekał brudną wodąi tak też była twarz, którą – jak się czułem – makijaż rozmazał się natychmiast. O Boże, a czym jestem? Teraz będę ?!

Nie mogłem tak wsiąść do autobusu

Instynktownie sięgnąłem do torebki po jakieś chusteczki, ale natknąłem się na coś mokrego. No, przecież miałam otwartą torebkę, bo wyciągałam telefon, więc też była zalana błotem pośniegowym z kałuży. Jak komórka… “Czy nadal będzie działać?” – za pomocąprzeleciało mi przez głowę i musiała to być odrobina goryczy, bo… po prostu się rozpłakałam.

szlochałem jak dzieckołzy napłynęły mi do oczu i zmieszały się z błotem na twarzy. Musiałem wyglądać okropnie. Więc kiedy samochód zatrzymał się przede mną i aspect zapytał przez odkręconą szybę: “Masz dzisiaj zły dzień? ” odruhnie, chciałem go zbesztać i sprawić, żeby spadł!

Byłem pewien, że się ze mną droczył, ale zamiast odjechać ze śmiechem i piskiem opon, wysiadł i obszedł samochód i otworzył mi drzwi pasażera.

– Proszę, zabiorę cię do domu – powiedział.Stałem nieruchomo i obudziłem się dopiero na widok autobusu zbliżającego się do przystanku. Chciałem powiedzieć kolesiowi, że to mój, ale nagle poczułem, że nie dam rady wsiąść, tak mokry, w tym tłumie pasażerów.

Ubrudzę twoją tapicerkę – mruknąłem niechętnie.

– W porządku, wyczyszczę to – uśmiechnął się.


„Ma ujmujący uśmiech…” – Myślałem. Wszedłem i tak poznałem Michała. Ta znajomość przerodziła się w trwały związek. W tym roku będziemy obchodzić naszą trzecią rocznicę ślubu. Zabawne… Każda kobieta marzy o spotkaniu ze swoją drugą połówką, kiedy wygląda atrakcyjnie i seksownie. I Michała przestał, bo mi współczuł.

„Zakochałem się chwilę później, z twoimi pięknymi oczami”, powiedział mi później.

Więc mój fryzjer miał rację skracam grzywkę!

Przeczytaj także:
„Córka chce rozwodu, bo zięć pije. Jej ojciec też nie wylał kołnierzyka, ale ja z nim utknąłem i w końcu zmądrzał ”
„Kochanek zdradził mnie z wieloma „przyjaciółmi”. Dopiero po tym romansie zdałem sobie sprawę, że mam wspaniałego męża ”
„Opiekowałam się rodzicami przez całe życie, ponieważ mój brat miał karierę. Po śmierci zostawili mu nasz dom. Zostałem na chodniku”


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.