Speedway ME: Janusz Kołodziej został indywidualnym wicemistrzem Europy

Duńczyk Mikkel Michelsen wygrał ostatnią rundę żużlowych mistrzostw Europy w czeskich Pardubicach i tym samym zakończył cały cykl na trzecim miejscu. Leon Madsen, drugi Duńczyk, został indywidualnym mistrzem Europy, a Janusz Kołodziej zdobył srebrny medal.

Kołodziej miał szansę wygrać cały cykl, bo po trzech turniejach był liderem klasyfikacji generalnej z punktową przewagą nad Madsenem.

ZOBACZ TAKŻE: PGE Ekstraliga: Stal jedzie do Lublina po kolejną niespodziankę

Jednak na głównym etapie w Pardubicach wygrał Dominik Kubera, który po pięciu startach miał punkt przewagi nad doskonale prezentującym się Michelsenem.

Kołodziej i Madsen zrobili to samo – zdobyli 11 punktów i musieli walczyć w finale w play-off. Lepiej jechał w nim Duńczyk, który wygrał cały wyścig. Polak w końcówce mocno osłabił się i został wyeliminowany z rywalizacji. Brytyjczyk Daniel Bewley również wywalczył miejsce w finale.

Piątkowy turniej nie był najlepszym występem Patryka Dudka, który przed startem zawodów był trzeci w klasyfikacji generalnej i miał szansę na brązowy medal. Michelsen tracił do niego cztery punkty. Polak nie zakwalifikował się jednak do finału w Pardubicach i ostatecznie był dopiero dziewiąty.

Obrońca tytułu był w finale nie do pokonania. Zwycięstwo pozwoliło mu wyprzedzić Dudka i stanąć na najniższym stopniu podium. Polak nie powtórzył sukcesu z 2021 roku, kiedy zdobył brązowy medal.

Madsen ukończył drugi wyścig finałowy, dzięki czemu wyprzedził Kołodzieja o punkt i został mistrzem Europy. Bewley był trzeci w ostatniej rundzie.

Kołodziej zakończył turniej w Czechach na piątym miejscu, a całą serię srebrną tarczą.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Europy składała się z czterech turniejów. Zwycięzca TAURON SEC automatycznie awansował do serii Speedway Grand Prix 2023. Pięciu najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej zapewniło begin w kolejnej edycji mistrzostw Europy.

JŻ, PAP

Przejdź do Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i aktualności na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.