Świątek zatrzymany przez Sharapową? „Mogłaby ją zmiażdżyć silnymi uderzeniami”

Polka od kilku miesięcy jest niepokonana. Wygrała 35 meczów z rzędu i pobiła rekord Sereny Williams. Jelena Wieśnina skomentowała jej formę, przyznając, że Maria Szarapowa może zatrzymać 21-letnią tenisistkę.

Maria Chenczke

Iga Świątek

WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Iga Świątek

Zawodniczka z Warszawy wygrała prestiżowy French Open na początku czerwca. Potem zrobiła sobie krótką przerwę, aby pod koniec miesiąca w pełni wrócić na Wimbledon. Będzie to jej pierwszy kontakt z kortami trawiastymi w tym roku, ale patrząc na formę, plasuje się ona jako faworytkę londyńskiego turnieju.

Gwiazdy tenisa wyrażają uznanie dla Polki. Jedną z nich jest była liderka rankingu deblowego Jelena Wiesnina, która podkreśliła, że ​​Świątek jest całkowicie oddana tenisowi, do gry podchodzi z czystym umysłem, a jej zaletą jest wszechstronność.

– Ma kompletną grę. Bardzo dobrze porusza się na korcie, popełnia minimalną ilość błędów. Ta dziewczyna gra bardzo mądrze i poprawnie dostraja się do wszystkich meczów. Zasłużenie jest liderką rankingu kobiet – powiedziała w rozmowie z RIA Novosti Sport.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspport: takie sceny widzimy bardzo rzadko. Co tam się działo!
Rosjanka przyznała też, że na razie nie widzi zawodników, którzy mogliby pokonać dobrze usposobioną młodą tenisistkę. Zastanawia się jednak, co by było z takimi gwiazdami jak Ashleigh Barty, Serena Williams, Simona Halep czy Maria Sharapowa. To w tym drugim miałaby największe szanse na wygraną z 21-latką.

„Mogła ją zmiażdżyć mocą i silnymi uderzeniami” – powiedziała. Przypomnijmy, że Szarapowa jest zwycięzcą 36 turniejów singlowych i srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Pod koniec lutego 2020 roku ogłosiła odejście na emeryturę.

Wimbledon zostanie rozegrany od 27 czerwca do 10 lipca. W piątek o 11 spotkamy się z przeciwniczką Świątek w pierwszej rundzie. Jeśli Polak zapowiada powrót Serene Williams po roku, zapowiada się to bardzo emocjonujące spotkanie.

przeczytaj także:
Utracona szansa Magdy Linette
Co tam się działo! Sensacje w Eastbourne

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.