Świetna gra biało-czerwona! Mamy półfinał!

Reprezentanci Polski przegrali 1:2 w meczu ze Słowenią. W kolejnych dwóch meczach pokazali jednak wielkie serce do walki i charakter godny mistrzów, ostatecznie przechylając szalę zwycięstwa na ich korzyść.

Jacek Pawłowski

Reprezentacja Polski w siatkówce do lat 20.

Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w piłce siatkowej U20.

Siatkarki reprezentacji Polski wciąż nie odczuły goryczy porażki na Mistrzostwach Europy U-20. Podopieczni Mateusza Grabdy pokonali kolejno Słowację, Serbię i Francję. Po dniu przerwy wrócili do gry i rozprawili się ze Słowenią, pokazując charakter godny mistrzów świata.

Po pierwszym secie nastroje w naszej drużynie nie były najlepsze. Słoweńcy, dla których ta gra była z gatunku „być albo nie być”, zaimponowali na skrzydłach. Trio Baćko – Krzić – Vinković było nie do powstrzymania. Biało-Czerwoni mieli problemy ze skuteczną obsługą i czytaniem rywalek. Tytus Nowik i Piotr Śliwka próbowali szarpać, ale bezskutecznie. Rywale triumfowali 25:20.

Druga partia to indicate naszych zawodników. Jakub Majchrzak bardzo dobrze spisywał się na bloku i w polu serwisowym. Mateusz Kufka swoim serwisem przełamał też defensywę rywali. Polacy szybko zdobyli kilkupunktową przewagę i w dalszej części meczu kontrolowali grę, nie pozwalając bałkańskiej drużynie zrobić zbyt wiele.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsportu: companion Miliki błyszczał w Paryżu

W trzecim secie niestety znowu coś się zacięło. Tym razem nie pomogły gry Mateusza Kufki i jego trzy asy serwisowe. Ekipa Jerneja Rojca lepiej radziła sobie w grze z blokiem i atakiem, mimo że przewaga pod względem skuteczności odbioru była po stronie piłkarzy z Wisły. Miha Fink, Nik Mujanović i Janz Krzić dzięki doskonałej ofensywie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny.

Przed kolejnym setem pod presją byli mistrzowie świata z zeszłego roku w kategorii U-19. Porażka skazałaby ich na walkę o wszystko w czwartkowym starciu z Włochami. Azzuri przegrali tylko raz, z Francją. Podopieczni Mateusza Grabdy postanowili nie ryzykować i pokazali charakter. Tytus Nowik wziął na siebie odpowiedzialność za zdobywanie punktów i zatrzymywanie rywali, a Kajetan Kubicki grał dobrze i “kopał” w polu serwisowym. To wystarczyło, by doprowadzić do tie-breaka.

W piątym secie nasi zawodnicy pokazali, że „serca mistrza” nie można lekceważyć. Podopieczni Mateusza Grabdy poszli za ciosem i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, tym samym przypieczętowując awans do półfinału Mistrzostw Europy U-20. Po raz kolejny Tytus Nowik nie zawiódł ataku, Jakub Olszewski został przyjęty perfekcyjnie, a Kajetan Kubicki wszystko poprowadził perfekcyjnie. Polacy wygrali 3-2 iw czwartkowy wieczór zmierzą się z Włochami o pierwsze miejsce w grupie I.

Wyniki 4 rundy gr. JA U-20:

Polska – Słowenia 3:2 (20:25, 25:19, 23:25, 25:19, 15:12)

Polska: Majchrzak, Szymendera, Nowik, Kubicki, Kufka, Śliwka, Hawryluk (libero) oraz Olszewski, Biliński, Ratajewski.

Francja – Słowacja 3:1 (25:17, 25:15, 18:25, 29:27)
Serbia – Włochy 0:3 (22:25, 19:25, 19:25)

Stół:

mecze Zwrotnica
1. Polska 4 11 12:3
2. Włochy 4 10 11:3
3. Słowenia 4 7 8:6
4. Francja 4 5 6: 9
5. Serbia 4 3 3: 9
6. Słowacja 4 0 2:12

Przeczytaj także:
Kolejny rywal rozbił. Polacy już o krok od półfinału Mistrzostw Europy!
Czas na kolejny wielki turniej. Kiedy rozpoczynają się mistrzostwa świata w siatkówce?

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

Czy reprezentacja Polski siatkarek U-20 zakończy fazę grupową mistrzostw Europy bez porażki?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.