Świetna gra Magdaleny Fręch. Rywal nie dokończył meczu

Był to fenomenalny pierwszy set w wykonaniu Magdaleny Fręch. Polka wygrała 6:1 i to pozwoliło jej nie tylko objąć prowadzenie, ale i wygrać mecz. Anna Kalińska podrapała się po premierze.

Jakuba Fordonia

Magdalena Fręch

Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Miniony weekend był bardzo udany dla Magdaleny Fręch. Po raz kolejny udało jej się zostać mistrzynią Polski. 24-latka może pochwalić się tym tytułem po raz piąty w swojej karierze i trzeci raz z rzędu.

Po tym sukcesie Fręch (WTA 84) pojechał do Hamburga na turniej WTA 250. W pierwszej rundzie poznała Annę Kalińską (WTA 70).

Polka zaczęła znakomicie. Wygrała cztery mecze z rzędu, dwukrotnie przełamując rywalkę. Kalińska przegrywając 0:2 zdobyła breakpoint, ale nie zdążyła go wykorzystać.

Zdołała złamać Fręcha dopiero w piątym meczu tego meczu. Był to jednak tylko chwilowy zryw, bo chwilę później 24-latek zdołał wypracować break level i od razu go wykorzystał. Swoim podaniem zasłużyła na zwycięstwo w pierwszym secie. Rywalka była kompletnie bezradna i nie zdobyła nawet żadnego punktu. Mistrz Polski objął prowadzenie w meczu.

Następny zestaw nigdy się nie wydarzył. Kalińska zdrapała, dzięki czemu Fręch po wygranej premierze awansował do drugiej rundy.

Kolejną rywalką Polki będzie rozstawiona z „trójką” Barbora Krejcikova lub eliminatorka Suzan Lamens.