Szczere wyznanie Zvereva. „Zachoruj od 4 roku życia” Tenis

Na początku czerwca Alexander Zverev był w świetnej formie, o czym świadczy fakt, że dotarł do półfinału Rolanda Garrosa. Niestety w drugim secie meczu z Rafaelem Nadalem niestety postawił nogę i od razu zaczął zapadać się z bólu. Kort wyjechał na wózku inwalidzkim. Potem okazało się, że musiał przejść operację kostki.

Obejrzyj wideo
Camp Nou – prezentacja Lewandowskiego

Turniej WTA w Polsce znów ruszył? PZT zaproponował przejęcie. Wielki atut

– Po badaniach w Niemczech dostaliśmy potwierdzenie, że wszystkie trzy więzadła boczne w moim prawym stawie skokowym zostały zerwane. Operacja była najlepszym rozwiązaniem, aby jak najszybciej wrócić do gry, aby więzadła zagoiły się prawidłowo, a kostka była w pełni stabilna. Zaczynam rehabilitację i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wrócić silniejszy niż kiedykolwiek – powiedział Zverev, który wróci do gry najwcześniej za kilka tygodni. Celuje w US Open we wrześniu. W trakcie rehabilitacji znalazł czas na rozmowę z dziennikarzami. I opowiedział o swoich problemach zdrowotnych. Ale nie związane z kostką.

– Do tej pory niewiele osób o tym wiedziało, ale mam cukrzycę, na którą cierpię od 4 roku życia. Zawsze obawiałam się, że wiedza o mojej chorobie sprawi, że moi przeciwnicy poczują się silniejsi. Ale zmieniłem zdanie. Już się tym nie przejmuje – cytuje go “NDR Sport”.

– Nie interesowały mnie problemy zdrowotne ludzkości, ale teraz to się zmieniło. Im byłem starszy, tym bardziej widziałem, że downside jest ogromny. Doszedłem do wniosku, że kto może pomóc. Teraz myślę, że nadszedł na to odpowiedni czas – powiedział mistrz olimpijski i ogłosił, że założył fundację pomagającą ludziom chorym na cukrzycę.

Rafael NadalRafael Nadal ma poważne kłopoty. „Pozwiemy go o 10 milionów dolarów”

Zverev zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu prowadzonym przez Rosjanina Daniila Miedwiediewa. Rafael Nadal jest również na podium. Najlepszy z Polaków – Hubert Hurkacz jest na jedenastej pozycji.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.