Szymon ¯urkowski zmienia klub. Przelew końcowy. Piłka nożna

W styczniu 2019 roku Fiorentina pobrała z Górnika Szymona Żurkowskiego za 4,5 mln euro. Pomocnik został automatycznie wypożyczony do polskiego klubu, by w ciągu sześciu miesięcy przygotować się do zmiany ligi. To jednak nie wystarczyło, by realistycznie powalczyć o miejsce w kadrze Violi w sezonie 2019/20, więc zimą 2020 roku Żurkowski został wypożyczony do Empoli.

Obejrzyj wideo
Przypinka dla trenera w szatni: „Nie zmoczył mnie”. Za kulisami gali KSW 71

Guardiola: „Nawet Bolt go nie powstrzyma”. Zamiast Złotej Piłki, zmarnowana kariera

Żurkowski szybciej znalazł się w mniejszym klubie. W ubiegłym sezonie był – obok Nedima Bajramiego i Andrei Pinamonti – najważniejszym zawodnikiem w drużynie Paolo Zanettiego. Nowicjusz Serie A zakończył mecz na 14. miejscu, a 24-letni Polak strzelił aż sześć bramek i zanotował trzy asysty.

Empoli zrobiło dobre wrażenie na kibicach, drużynie udało się ograć Napoli czy Juventus. Pod koniec czerwca, kiedy wygasa pożyczka Żurkowskiego, Polak miał wrócić do Fiorentiny. Krzysztof Stanowski z “Kanału Sportowego” poinformował, że Empoli kupiło Polaka.

„Żurkowski przejdzie na definitywny switch z Fiorentiny do Empoli, gdzie grał ostatnio i podpisze kontrakt na trzy lata. Fiorentina zarobi okay. 3 mln euro i duże bonusy z kolejnego transferu. Dobra wiadomość przed mundialem” Stanowski napisał na Twitterze.

Lukaku kontra fani InteruLukaku we łzach po transferze, a ultras reagują: Teraz Romelu, długa piłka i gaz

Promowanie się w Empoli jest łatwe

Choć Empoli nie jest klubem, który marzy o grze w europejskich pucharach, a raczej skupia się na walce o utrzymanie, może się w nim promować. Wielu byłych piłkarzy Empoli należy dziś do uznanych graczy ligowych Serie A. Silniejsze kluby znalazły się m.in.: Ismael Bennacer i Rade Krunić (obaj z Mediolanu), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Hamed Junior Traore (Sassuolo), Daniele Rugani ( Juventusu) , Esleid Hysaj (Lazio) czy Mattias Vecino (Inter).

W przeszłości w Empoli awansowało też dwóch Polaków: Bartłomiej Drągowski i Piotr Zieliński. Żurkowski ma szansę zostać kolejnym.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.